İnteraktif Gezen Sergi açıldı
banner66

İnteraktif Gezen Sergi açıldı

30 Mayıs 2019 Perşembe 09:16
Bu haber 589 kez okundu

Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı tarafından düzenlenen ve Ordu'da bir ilk niteliği taşıyan "İnteraktif Gezen Sergi"nin açılışı gerçekleştirildi.

İnteraktif Gezen Sergi açıldı

Sponsor Reklamlar

Materyal geliştirme dersi kapsamında düzenlenen ve 3-6 yaş arasındaki çocukların eğitim materyalleriyle etkileşiminin sağlanması ile açık alanda oyun etkinliklerinin işlevsel hale getirilmesinin amaçlandığı etkinlik çerçevesinde kullanılan materyallerin çocukların zihinsel, fiziksel, sosyal-duygusal, dil gelişimlerini ve öz bakım becerilerini desteklediği ve  Ordu’nun değişik noktalarındaki daha çok çocuğa, ailelere ve öğretmenlere ulaşmanın hedeflendiği bilgisi verildi.

Ordu'da bir ilk niteliği taşıyan serginin önemine değinen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, “Üniversitemiz gerçekleştirdiği bu tür etkinliklerle toplumsal farkındalığı arttırmakta öğrencilerin ve çocuklarımızın sosyal motivasyonlarını da güçlendirmektedir. Yarının teminatı olan çocuklarımızın sosyal ve zihinsel gelişimlerini sağlıklı bir biçimde gerçekleştirmesi noktasında önem arz eden bu serginin bir ilk özelliği taşıması da oldukça anlamlıdır.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder