İşsizlik çağın sorunu!

25 Ekim 2019 Cuma 09:50
Bu haber 789 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, 2019 yılının ilk 9 ayı itibariyle istihdam edilen kişi sayısının 6 bin 223, işsizlik ödeneği alan kişi sayısının 9 bin 85, işsizlik ödeneğinden ödenen tutarın ise 34 milyon 573 bin 916 olduğunu sözlerine ekledi.

İşsizlik çağın sorunu!

Sponsor Reklamlar

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.

 

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantımızın 4. sünü gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki günlerde özellikle Fatsa ve Ünye OSB ile ilgili almış olduğumuz kararlarla birlikte yeni iş istihdamlarının açılacağını belirtmek istiyorum. Ordu OSB için büyük bir yatırımcı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Olumlu netice alabilirsek Ordu ekonomisine önemli bir katkı sunabileceğimizi düşünüyorum. Diğer taraftan sanayinin ihtiyaç duyduğu meslekleri geliştirebilmek için de çalışmalar yapıyoruz. İŞKUR da yoğun tempoyla çalışıyor” dedi.

 

Vali Yavuz, 2019 yılının ilk 9 ayı itibariyle istihdam edilen kişi sayısının 6.223, işsizlik ödeneği alan kişi sayısının 9.085, işsizlik ödeneğinden ödenen tutarın ise 34.573.916 olduğunu sözlerine ekledi.

 

Daha sonra toplantı, bir önceki toplantıda alınan kararlar ile yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak tarafından yapılan sunumla devam etti. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x