İstanbul birlikteliği öğretici oldu
banner66

İstanbul birlikteliği öğretici oldu

26 Haziran 2019 Çarşamba 12:31
Bu haber 315 kez okundu

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya İstanbul Büyükşehir Belediye seçimini değerlendirerek, “İstanbul seçimi bir yerel seçimden daha fazla anlama sahiptir.” dedi.

İstanbul birlikteliği öğretici oldu

Sponsor Reklamlar

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf kaya açıklamasında “Halkın demokrasi, eşitlik, adalet, iş ve özgürlük taleplerine kulaklarını tıkayarak, toplumu kutuplaştıran, halkı birbirine düşmanlaştıran “Tek adam yönetimi”, İstanbul’u ona kaybettirecek kadar güçlü bir tepkiyle karşılaşmıştır. İstanbul’u bunca yıldır bir rant kaynağı olarak gören, yandaş şirketlerle birlikte sömüren, doğayı ve çevreyi katleden iktidar böylece önemli bir kayba uğramıştır.” dedi.

 

Genel seçim gibi oldu

Kaya açıklamasının devamında da şunları söyledi. “İstanbul seçimi bir yerel seçimden daha fazla anlama sahiptir. Halk sadece İstanbul’un belediye başkanını seçmemiştir. Aynı zamanda tek adam yönetimine önemli bir ders vermiştir. Bu seçim sürecinde bile AKP’ye oy vermeyen seçmenleri illet-zillet diye ayrıştıran, Karadeniz seçmenlerine Pontus diyerek hakaret ettiğini zanneden, bir yandan Kürtçe tabelaları sökerken öte yandan Kürdistan lafını telaffuz eden ikiyüzlü politikalar da bu seçimde yanıtını almıştır.

 

Talepler etrafında ortaklaşmalıyız 

CHP-İmamoğlu'nun bu seçim başarısında kendisi ile aynı çizgide olmayan birçok siyasi parti ve grubun çok büyük emeği ve payı vardır. İmamoğlu'na bu destek verilirken, "tek adam rejimine" duyulan öfke ve demokratik-barış içinde bir ülkeye duyulan özlem belirleyici olmuştur. Nitekim kazanılan bu başarıyla kitlelerin üzerindeki ölü toprağı kalkmış ve umutsuz hava dağılmıştır. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder