“İstiklal” ayakta alkışlandı!

18 Aralık 2019 Çarşamba 09:25
Bu haber 469 kez okundu

Altınordu Belediyesi’nin ev sahipliğinde sahnelenen ve Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı “İstiklal” isimli oyun Altınorduluları tarihte yolculuğa çıkardı.

“İstiklal” ayakta alkışlandı!

Sponsor Reklamlar

‘İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik’ parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi kültürel ve sanatsal etkinliklere büyük önem veriyor. Bu kapsamda birçok kültürel etkinliği hayata geçiren Altınordu Belediyesi bunlara bir yenisini daha ekledi. Milli Mücadele'nin 100. yıl dönümü münasebetiyle bir çalışma yapan Altınordu Belediyesi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı “İstiklal” adlı tek perdelik oyunu Altınordulu öğrencilerle ve tiyatro severlerle buluşturdu.

Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen tiyatro oyununa Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, AK Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Belediye Başkan Yardımcıları, protokol üyeleri, meclis üyeleri, birim müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Projesinin Fatih Bayhan’a ait olduğu Nur Banu Öztürel’in yazdığı, Orhan Karataş’ın yönettiği “İstiklal” adlı oyunda Bulut Uzun, T. Murat Demirbaş, İlknur Burcu Akpınar, Mehmet Nurkut İlhan, Bora Karakul ve Volkan Özbay gibi isimler sahne aldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren ve izleyicileri hem tarihte yolculuğa çıkaran hem de duygulandıran tiyatro oyunu İstiklal Marşı’nın okunması ile son bulurken salonu dolduranlar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x