İtfaiye Eğitim Merkezi kuruyor
banner66

İtfaiye Eğitim Merkezi kuruyor

03 Mayıs 2019 Cuma 09:48
Bu haber 3415 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Eğitim Merkezi inşa ediliyor. Karapınar Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin metrekarelik alanda uygulanan proje, olası yangın ve afet olaylarında halkın can güvenliğinin daha profesyonel ekiplerce sağlanmasına katkı sunacak.

İtfaiye Eğitim Merkezi kuruyor

Sponsor Reklamlar

Türkiye’nin farklı bölgelerinde benzerleri olan İtfaiye Eğitim Merkezi, bölgemizde tek olacak. Mesleki anlamda donanımlı itfaiyecilerin yetiştirilerek profesyonel itfaiyecilik anlayışına uygun hizmet içi eğitimlerin düzenleneceği eğitim merkezi, Büyükşehir Belediyesinin vitrin çalışmaları arasında yerini alacak.

 

Eğitimler uygulamalı olarak verilecek

 

İtfaiye Eğitim Merkezinde; itfaiye personellerine, gönüllü itfaiyecilere, arama kurtarma ekibine, tüm kamu ve özel kurumların acil durum ekiplerine gerçek bir yangın veya arama kurtarma operasyonlarında karşılaşabilecekleri tüm durumların yaşatılması ve yangına müdahale, yangın alanındaki doğru hareket tarzları ve söndürme ekipmanları kullanım teknikleri, arama kurtarma teknikleri eğitimleri uygulamalı olarak verilecek. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder