İYİ Parti’den Gazeteciler Günü ziyareti
banner66

İYİ Parti’den Gazeteciler Günü ziyareti

12 Ocak 2018 Cuma 10:03
Bu haber 337 kez okundu

İYİ Parti Ordu İl Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

İYİ Parti’den Gazeteciler Günü ziyareti

Sponsor Reklamlar

Ziyarette ülke basını hakkındaki görüşlerini dile getiren İYİ Parti Ordu Kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut “İYİ Parti Ordu İl Teşkilatı ve Altınordu İlçe Teşkilatı adına Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarken, bunun aynı zamanda bir tanışma ziyareti olarak gerçekleşmesini de istedik. Hepimiz biliyoruz ki hür basının, hür vicdanın örgütlü toplumlarda mutlak suretle etkin olması demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Hür basının ve hür vicdanın etkin olmadığı örgütlü toplumlarda demokrasiler sadece vitrin süsü olmaktan öteye gidemez. Yalnızca 5 yılda 1 oy kullanılan değil; fikirlerin özgürce ifade edilebildiği ve özgürce yayınlanabildiği, aykırı fikirlerin de egemen ya da güç sahiplerinin fikirlerine karşılık gün yüzüne çıkabildiği sistemin adıdır demokrasi. Türkiye’de şu anda alkışlamanın serbest olduğu ama yanlış kısımları söylemenin yasak olduğu veya kontrollü serbest olduğu bir sistem egemen. Türkiye bizim, ülke bizim; problemler de bizim, çözümü de yine biz bulacağız. Gerçekten özgür, herkesin fikirlerini özgürce ifade edip yayabileceği bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Zorluklarımız var biliyoruz, biliyorsunuz ama bu ülkenin kervanı bizim kervanımız. Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olduğuna inananlardanız. Bu yüzden geleceğimiz İYİ olacak, aydınlık olacak.” ifadelerini kullandı.

Ziyaret bitiminde İYİ Parti Ordu Kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut, İYİ Parti Altınordu İlçe Başkanı Şenol Pazar ve Ordu İl Teşkilatı tarafından 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen’e çiçek takdim edildi. Ordu Yorum/Yasemin Kuzu

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder