İyilik seferberliği sürüyor

Bu haber 1051 kez okundu

‘Önce İnsan’ diyen bir anlayışla çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi, yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanmaya devam ediyor. “Paylaşmanın ve bereketin yurdu Altınordu” sloganıyla sosyal belediyecilik örnek uygulamalarını sürdüren Altınordu Belediyesi Ramazan ayında yaptığı sosyal yardımlarla Ramazan bereketini evlere taşıdı.

İyilik seferberliği sürüyor

Sponsor Reklamlar

Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören, sosyal yardımların vatandaşlara ulaştırılmasında zaman zaman ekiplerle birlikte bizzat sahada yer aldı.

Bu kapsamda pandemi sürecinin ekonomik ve sosyal risklerini en aza indirgemek için şehirde ‘İyilik seferberliği’ başlatan Altınordu belediyesi ramazan boyunca günlük sıcak yemek servisi, gıda paketi dağıtımı ve sahurluk ikramlarıyla bütün şehir eşit hizmet ilkesiyle Altınordu’nun 92 mahallesinde vatandaşların iftar ve sahur sofralarına aş ulaştırdı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına ‘Biz bize yeteriz Altınordu’m’ sloganıyla Altınordu’da destek veren Altınordu Belediyesi, Vefa Sosyal Destek Grubuna da her türlü katkıyı sağladı.

Hergün binlerce sıcak yemek ve sahurluk dağıtıldı

Kovid-19 pandemi tedbirleri gölgesinde yaşanan Ramazan Ayında vatandaşların büyük çoğunlukla sokağa çıkma kısıtlaması ve evde kal çağrılarına uyarak evlerinde kaldıkları bu zorlu süreçte Altınordu belediyesi ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde yalnız bırakmadı. Şehir merkezinde ve dış mahallelerde Altınordu belediyesi ekiplerince her gün binlerce aileye kapı kapı dolaşılarak sıcak yemek servisi yapıldı. Sıcak yemek servisini iftar sofralarına ulaştıran Altınordu belediyesi aynı zamanda Sahurluk dağıtımlarını da ramazan ayı boyunca sürdürdü.

Gıda yardımları ramazan ayında zirveye ulaştı

Altınordu belediyesi tarafından ‘Kendin için bir iyilik yap evde kal, Komşun için bir iyilik yap gönülde kal’ sloganıyla Koronavirüs mücadelesi sürecinde başlanan gıda paketi yardımları ise Ramazan ayında zirveye ulaştı. Ramazan ayı boyunca gece-gündüz demeyen Altınordu belediyesi ekipleri 92 mahallede günlük yüzlerce gıda paketi dağıtımı gerçekleştirdi.

Gıda paketlerinde Altınordu belediyesinin üreticileri desteklemek amacıyla başlattığı üreticinin kapısından bedelini ödeyerek satın alıp ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıttığı doğal köy ürünleri ve yerli üretim gıda malzemeleri de yer aldı. 

Askıda ekmekle ‘alan el veren eli’ görmedi

Altınordu Belediyesi bu süreçte eski bir geleneği de hayata geçirdi. Vefa sosyal destek grubu kapsamında başlattığı çalışma ile kadim medeniyetimizin örnek uygulamalarından biri olan alan elin veren eli görmediği ‘Askıda Ekmek’ uygulaması ‘ihtiyacı olan alsın, imkânı olan bıraksın’ çağrısıyla hayata geçirdi. Şehrin çeşitli yerlerinde oluşturulan komşuluk hakkı noktalarına yerleştirilen ekmek dolaplarına hayırseverlerin de katkılarıyla her gün binlerce ekmek bırakıldı. Haber MerkeziAnahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x