Jandarma 178 yaşında

Jandarma 178 yaşında

15 Haziran 2017 Perşembe 10:29
Bu haber 388 kez okundu

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 178. yıldönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı.

Jandarma 178 yaşında

Sponsor Reklamlar

Jandarma  Teşkilatı'nın kuruluşunun 178. yıldönümü dolayısıyla  bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, "178 yıldır hizmet veren bir teşkilatın kuruluş yıldönümünü kutuluyoruz. Yerleşim yerlerinin merkezi olan yerler ve ilçeler emniyet teşkilatının sorumluluğunda ama memleketin geri kalan kısmı coğrafi anlamda jandarmanın kontrol ve denetiminde. Bu anlamda Türkiye’nin en ücra, en mahrum köşelerinde dahi jandarma teşkilatını görürsünüz. Memleketimizde emniyet ve asayiş düzgün gidiyorsa, bunda jandarmanın ve jandarma teşkilatının kahraman şehitlerin ve gazilerinin büyük payı, fedarkarlığı bulunuyor. 15 Temmuz  darbe girişiminde de dimdik ayakta duran ve bu hareketin bastırılmasında ana gövdeyi oluşturan teşkilatın başında da jandarma geliyor. Sadece emniyet değil, jandarma da bu alanda direniş gösterdi. Ordu İl Jandarma Komutanımızda burada bizim yanımızda yer alarak, elimizi çok rahatlattı ve güçlendirdi” diye konuştu.

 

Vali Balkanlıoğlu, "Jandarma artık tahsil, kültür, eğitim, imkanlar bakımından modern ülkelerinde üzerinde bir yapıya ve dokuya kavuştu. Hem önleyici kolluk anlamında, hem de adli kolluk anlamında bir çok eğitimli uzman ve kriminal labaratuvarlara sahip” diyerek, “Emniyet ve asayişin ayrısı gayrısı olmaz. Birlikte el birliği ile bu vatan için mücadele etmek, terörle mücadele etmek, suç ve suçlu ile mücadele etmek, ama ihtiyaç olduğunda da dış ülkelere gidip ya da ülkemize dışarıdan bir saldırı geldiğinde canını ortaya koymak gibi fonksiyonları bulunan güvenlik güçlerimiz, bunu bugüne kadar da başarı ile yürüttüler. Kendilerini tebrik ediyorum. Nice 178. yıllara. Şehit olan jandarma mensuplarına Allah'tan rahmet, şehit ailelerine sabırlar diliyorum, gazilere de Allah-u teala uzun ömürler versin. Başka acılarda yaşatmasın. Değerli komutanımızın şahsında bütün jandarma teşkilatını kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

İl Jandarma Komutanı Jandarma  Albay Sedat Sarıkaya ise yaptığı konuşmada, "Bugün mensubu olmaktan gurur duyduğumuz jandarma teşkilatının kuruluşumun 178'inci yıldönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun herzaman takdirini kazanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti jandarması kurulduğu günden buyana günlük yaşamın her anında,ülkemizin her noktasında  gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmaya bundan sonrada devam edecektir. Yurdumuzun her köşesinde halkla içiçe olarak büyük bir özveri ile heyecanla görev yapan ve devletin halka açılan penceresi konumunda olan jandarmanın kuruluş  yıl dönümü vesilesiyle başta ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik, beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, cumhuriyetin temel niteliklerinin muhafazası için  canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anar, jandarma teşkilatının fedakar personel ve ailelerine sağlık, mutluluk, esenlikler dilerim" dedi. Haber Merkezi

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler Jandarma178Yaşında

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder