Jandarma 181 yaşında!

16 Haziran 2020 Salı 12:05
Bu haber 4895 kez okundu

Jandarma Genel Komutanlığının Kuruluşunun 181’inci Yıldönümü bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle 14 Haziran 2020 günü Atatürk Anıtına çelenk konularak kutlandı.

Jandarma 181 yaşında!

Sponsor Reklamlar

 Yapılan açıklamada; “181 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar aziz milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır.

Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması kurulduğu 1839 yılından bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekâtı icra eden Jandarma; TSK, Emniyet Teşkilatımız ve diğer Kurum ve Kuruluşlarla tam bir koordine içinde fedakârca görev yapmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde aramaktadır.

        Başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milletimizin birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

        Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımız etkin bir şekilde ve kararlılıkla devam edecektir.” denildi. Haber Merkezi

        

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x