Kafelerin açılmasını mı beklediniz?

08 Haziran 2020 Pazartesi 11:58
Bu haber 1312 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Bulvarı Kafeler Caddesinde başlattığı peyzaj düzenlemesinden dolayı cadde üzerinde yer alan esnaf rahatsız. Koronavirüs salgını boyunca kafeleri kapalı olan ve maddi olarak zor günler geçiren esnaf, belediye tarafından yapılan çalışmanın dükkânlarının kapalı olduğu dönemde yapılmamasına tepkili. 1 Haziran’da alınan kararlar neticesinde dükkanlarını iş yapma hevesiyle yeniden açan esnaf, bu sefer de yapılan çalışma yüzünden iş yapamamaktan rahatsız.

Kafelerin açılmasını mı beklediniz?

Sponsor Reklamlar

Kafeler caddesi olarak planlanan sahil caddesinde yapılan çalışmalarının pandeminin en yoğun olduğu ve kafelerin kapalı olduğu dönemde değil de, pandemi sonrası kafeler açıldığında yapılması sebebiyle esnaf rahatsız.

Tam iş yapacak zamanda neden bu çalışma?

Zaten pandemi boyunca maddi sıkıntı çektiğini anlatan esnaflar, kiraları ödemekte zorlandıklarını anlatırken, bir de sahil çalışmasının bu döneme sarkmasıyla yeni durumdan da endişe etmeye başladı.

Kafeler caddesi projesini destekleyen sahil esnafı, zaten bütün sene yazı beklediklerini; önce pandemi, sonrasın da ise yol çalışması sebebiyle bu işin içinden nasıl çıkacaklarını bilmediklerini dile getirdiler.

Pandemi sonrasında 4 Haziran itibariyle başlayan çalışmanın ay sonuna kadar tamamlaması beklenirken, bu çalışmanın neden pandemi sonrasına bırakıldığı ise merak konusu. Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x