Kahramanlık destanı!

18 Mart 2020 Çarşamba 10:04
Bu haber 19788 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümünde yayınladığı mesajda; “ Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de Çanakkale Zaferidir.” dedi.

Kahramanlık destanı!

Sponsor Reklamlar

Yavuz’un mesajı şöyle: “Çanakkale Zaferi; cihanı hayrette bırakan, gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle yazılan destansı mücadelenin, Çanakkale Zaferinin 105. yıldönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Dünyada eşi benzeri görülmemiş başarı elde eden Türk Askeri, Çanakkale’ye savaşmak için değil, adeta ölmek için gitmiştir. Çanakkale; askerine, ‘taarruzu değil, ölmeyi’ emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatanı ve milletinin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden binlerce şehidimizin ve gazilerimizin yanı sıra, onların yanında omuz omuza mücadele veren ninelerimizin, analarımızın, topyekûn vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın, azmin,   taktik ve dehanın zaferidir. Bu emsalsiz zafer sayesinde ve rengini şehitlerimizin al kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza dek dalgalanacaktır. Bizler millet olma bilinciyle, en güç koşullarda bile 'Çanakkale Geçilmez' dedirten sağlam bir bilinç ve ruhun mirasçılarıyız. Bize bırakılan bu mirasa sahip çıkarak, geleceğimize daha emin adımlarla yürüyecek, millet olma şuurumuzu her daim canlı tutacak ve yücelteceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü yürekten kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bize yurt olmasını, yurt olarak kalmasını sağlayan tüm Türk Büyüklerini, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Onların destansı kahramanlıklarının, eşsiz fedakârlıklarının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Ruhları şad olsun. Milletimiz ebediyen var olsun.” Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x