"Kamu yararı yok!"
banner66

"Kamu yararı yok!"

03 Ocak 2019 Perşembe 10:26
Bu haber 1293 kez okundu

Şehir hastanesi yapımı konusunda eleştirilerini sürdüren Ordu Çevre Derneği, şehir hastanesi projesinde kamu yararı görmediklerini dile getirdiler.

"Kamu yararı yok!"

Sponsor Reklamlar

ORÇEV Başkanı Gül Ersan “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Altınordu İlçesi, Eskipazar Mahallesi’nde 800 yataklı Ordu Şehir Hastanesi yapılmak amacıyla onaylanan İmar Planı Değişikliği Ekim ayında askıya çıkarılmıştı. Planı değiştirilmek istenen parsellerin üzerinde daha önce Botanik Parkı vardı ve geçtiğimiz yıl sökülmüştü.” dedi.

 


"Araziler kamu yararı için devredilmişti"

Ersan, “ Parsellerin yüzölçümü yaklaşık 112.000 metrekare, bu alanın tamamına yakını Hazineye ve Orman Genel Müdürlüğüne ait. Parsellerin eski sahipleri burayı, park alanı olarak kamu yararına kullanılmak kaydıyla devretmişlerdi. Ordu Çevre Derneği olarak bu imar değişikliğine şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve imar mevzuatına aykırı olduğu gerekçesiyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne itiraz etmiştik. Geçtiğimiz günlerde Müdürlükten yanıt geldi. Yanıtta itirazımızın Bakanlıkça değerlendirildiği ve uygun bulunmayarak reddedildiği belirtiliyordu.” dedi.

"Müteahhitlerin yararına"

Ersan, “ORÇEV olarak Botanik Parkın sökülüp yerine şehir hastanesi yapılmasına karşı çıkmıştık. Çünkü şehir hastanelerinin kamu yararına değil müteahhitlerin yararına olduğunu faaliyette olanlardan biliyorduk. Her vatandaşın sağlıklı yaşamaya ve tedavi olmaya hakkı vardır. Hastayı müşteri olarak gören zihniyetle yönetilen şehir hastanelerinde ancak parası olan vatandaşlar tedavi olabileceklerdir.” dedi. Haber Merkezi

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

YETER GÜL. 6 ay önce yorumlandı

ORDU İLİMİZ.YEŞİL DOĞASI İLE. GÜZEL BİR İLİMİZDİR. BUNU RANTCILARIN CEBİ BİRAZ DAHA DOLSUN DİĞE MÜSADE EDİLMEZ. NE YAZIKKİ ÜLKENİN BİRÇOK ALANINDA BU TALAN. YAPILIYOR. ÖNCE DOĞAYI KORUMA AMAÇLI SÖZÜM ONA ÇEVRİLİYOR SONRADA.RATTA AÇILIYOR. BU SADECE ORDUDA YAPILMIYOR. YASAL DÜZENLEME ŞART.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

YETER GÜL. 6 ay önce yorumlandı

ORDU İLİMİZ.YEŞİL DOĞASI İLE. GÜZEL BİR İLİMŞZDİE. BUNU RANTCILARIN CEBİ BİRAZ DAHA DOLSUN DİĞE MÜSADE EDİLMEZ.

0 Kişi beğendi.