Kent Konseyi toplantısı

08 Ocak 2020 Çarşamba 10:04
Bu haber 557 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Fatıma Asude Yeşilyurt ve beraberindekilerle bir toplantı gerçekleştirdi.

Kent Konseyi toplantısı

Sponsor Reklamlar

Gerçekleştirilen toplantıda Ordu için yapılan ve yapılacak olan projelerin değerlendirilmesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nden gelen öneriler de değerlendirmeye alındı.

 

Yapılan çalışmalarla Ordu’nun tanınırlığının artığını söyleyen Başkan Güler, “Şehrimizde kış turizmini geliştirmek amacıyla yaptığımız projeler meyvesini vermeye başladı. Bu anlamda yaylalarımızda gerçekleştirdiğimiz kar festivallerine yoğun katılım sağlandı. Bungalovlarımızdan tutun kayak merkezimize kadar her yer vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Böylelikle Ordu’nun tanınırlığı arttı. Ordu’da bulunan 155 adet destinasyon alanımız tek tek gezildi ve buraların turizme hazırlanması için çalışmalarımız başlatıldı. Ordu’nun zenginliğini sadece tarımsal gelirlerle ikiye katlayabilecek çalışmalar yapıyoruz. Dünyanın sayılı mimarlarına Boztepe için klasik cam terasın dışında özel bir tasarım yaptırdık. Bu proje ile Boztepe örnek bir yer olacak. 19 ilçemizde 19 yeni yerleşim alanı oluşturacağız. Ayrıca Kurul Kalesi’nin üzerini kapatarak burada 12 ay kazı çalışmaları yapılabilecek” dedi. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x