Kış tedbirleri görüşüldü
banner66

Kış tedbirleri görüşüldü

13 Aralık 2018 Perşembe 09:58
Bu haber 782 kez okundu

Ülkemizin, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi nedeniyle olumsuz hava şartlarından dolayı genel hayatı etkileyebilecek risklerin azaltılması ve kurumlar arası işbirliği, koordinasyon ve bilgi paylaşımı yapmak üzere İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplandı.

Kış tedbirleri görüşüldü

Sponsor Reklamlar

Vali Yardımcısı Sayın Adem Öztürk’ün başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, OSKİ Genel Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Altınordu Belediye Başkanlığı Karayolları 77. Şube Şefliği, YEDAŞ İl Koordinatörlüğü, Türk Telekom İl Müdürlüğü, Türk Kızılayı Ordu Şubesi ve Meteoroloji Müdürlüğü temsilcilerinin katılımı ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’nde yapılan toplantıda; yaklaşan kış mevsiminde, yerleşim birimlerinde genel hayatı etkileyeceği ve kurumlar arası koordinasyonu gerektirebileceği değerlendirilen, muhtemel yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda, olası can ve mal kayıplarının önlenmesi ya da en aza indirilebilmesi ve müdahale çalışmalarının hızlı ve etkin yapılabilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar gözden geçirildi.

 

Toplantıda, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık tarafından İçişleri Bakanlığının 20.11.2018 tarihli ve 177494 sayılı Kış Tedbirleri Genelgesi kapsamında alınacak tedbirlere ilişkin sunumda bulunuldu. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder