Kız Kardeşim projesi Gülyalı’da
banner66

Kız Kardeşim projesi Gülyalı’da

12 Temmuz 2019 Cuma 10:24
Bu haber 339 kez okundu

Habitat Derneği tarafından ülkemizin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen Kız Kardeşim Projesi Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin girişimleriyle Gülyalı’ya geliyor.

Kız Kardeşim projesi Gülyalı’da

Sponsor Reklamlar

16-17 Eylül 2019 tarihlerinde ilçemize gelecek ileri teknolojik donanıma sahip Eğitim TIR’ı 2 gün boyunca vatandaşlarımıza ücretsiz eğitim verecek.

Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak, toplumsal ve ekonomik kalkınmada aktif rol almalarının desteklenmesini hedefleyen projede, 2018 yılı içerisinde 30 ilde gerçekleştirilen eğitimler ile 9.339 kadına ulaşıldı. “Girişimci Kadınlar ile İlham Buluşmaları” gibi birçok etkinliğin yanı sıra, girişimcilik ve öğrenme motivasyonuna sahip mülteci kadınlara yönelik girişimcilik eğitimleri de verildi.

2019 eğitimleri devam ediyor

2019 yılında da 30 ilde gerçekleştireceği eğitimler ile 9.000 kadına ulaşmayı hedefleyen proje kapsamında, yıl boyunca kadınlara yönelik dijital okuryazarlık, ebeveyn ve bilgi güvenliği, bireyler için finansal bilinç ve uygulamalı temel finans eğitimleri verilecek. Kadınların kişisel mali kaynaklarını doğru yönetebilmeleri ve temel finansal hizmetleri tanımalarını, girişimci ve girişimci adaylarının temel finansal operasyonlarını verimli yönetebilmeleri için de eğitimler verilmesi hedefleniyor.

Dünyaca ünlü ödüllerde birinciliğe sahip

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Coca-Cola Türkiye ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi; bu yıl Malezya’da 11.’si gerçekleştirilen Global Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde, “Kadının Güçlenmesi” kategorisinde altın ödüle layık görüldü. Ayrıca her yıl sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk ve çevre alanlarında topluma katkı sağlayan başarılı projelerin ödüllendirildiği Global Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde Kız Kardeşim Projesi, “Kadının Güçlendirilmesi” kategorisinde altın ödülün sahibi oldu. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder