Kızılay’dan iftar yemeği

13 Mayıs 2019 Pazartesi 09:24
Bu haber 4240 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, Kızılay Ordu Şube Başkanlığınca hayırseverler onuruna düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Kızılay’dan iftar yemeği

Sponsor Reklamlar

Aktuğ Otel'de düzenlenen iftar yemeği programına, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un yanı sıra, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı. Mehmet Akif Aktaş, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Kızılay Ordu Şubesi Başkanı Cengiz Keskin ve hayırseverler katıldı. 

 

Türk Kızılayı'nın Türkiye’de yeni bir sevgi oluşturduğu gibi, aynı zamanda dünyada da ülkemize ve Aziz Milletimize yönelik bir sevgi kuşağı oluşturduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, Kızılay'ın Türkiye’nin ve dünyanın yardım eli olduğuna dikkat çekti. 

 

Kızılay'a bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür eden Vali Yavuz, şunları söyledi: 

“Zenginlerimizin toplumla helalleşmesini çok önemli buluyorum. Helalleşmenin en önemli yolu da toplumla paylaşmaktır. Vergi vermek bunun için yeterli bir şey değildir. Dolayısıyla bu şehirden kazandıklarını, bu şehirle paylaşan tüm hayırseverlerimize gerçekten çok teşekkür ediyorum. Çünkü, onlar toplumla helalleşiyor. Bu helalleşme konusunun, hepimizin üzerinde durması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Helalleşebilmek, elimizdekini paylaşabilmek, dini anlamda takvayı ifade eder. Dolayısıyla bizim bu helalleşme konusu üzerinde önemle durmalıyız. Kızılay'ımızda çalışan, emek veren, hayır yapan kardeşlerimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Kızılay'ımıza yeni dönemde başarılar diliyorum ve fahri başkanları olarakta her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Çünkü, Kızılay'ımız bizim gözbebeğimiz. Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız her fırsatta Kızılay'ımızın yanlarında yer almaktadır.”

 

Programda, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, Kızılay'ın hem savaşta, hem de barışta hayırsever olduğu kadar kahraman bir kuruluş olduğuna dikkat çekti. 

 

Güler, “Aynı zamanda Ordulular olarak,  Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin hizmetindeyiz. Bu güzel kuruma bağışlarıyla katkıda bulunan ve onların daha başarılı olmasını sağlayan siz hayırseverlere de özellikle teşekkür ederim” diye konuştu. 

 

Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise, hayırseverlere teşekkürlerini ileterek, Kızılay’ın 39 ülkede iftar yemeği vermenin yanı sıra yardım kolisi dağıttığını hatırattı. 

 

Ordu’da Kızılay açısından yeni bir dönem başladığını ifade eden Tan sözlerini şöyle tamamladı: “Ordu’da yeni bir dönem başladı. Yeni bir başkanımız, güçlü bir ekibi var. Sizlerden arkasında olmanızı, destek olmanızı diliyoruz. Şu anda Genel Merkez olarak, 39 ülkede arkadaşlarımız iftar vermekteler, gıda kolisi dağıtmaktalar. Ramazan'da da 44 ülkede Türk dostlarımızla birlikte, dünyanın bir çok ülkesinde iftarlar yapacağız, bayram kutlayacağız. Ordu’nun bu destekleri için, bağışçılarımız için ve burada olduğunuz için teşekkür ediyorum.”Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x