Korgan’da alt yapı yenileniyor

06 Ocak 2021 Çarşamba 01:08
Bu haber 646 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), tarafından hayata geçirilen yatırımlar kapsamında Korgan ilçesinin 40 yıllık kanalizasyon hatları sil baştan yenileniyor.

Korgan’da alt yapı yenileniyor

Sponsor Reklamlar

Ordu’nun 19 ilçesinde yatırımları hayata geçiren OSKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde ömrünü tamamlamış içme suyu ve kanalizasyon hatlarını çağın gereklerine göre düzenliyor. Bu kapsamda Korgan ilçesi Tepe ve Dip Mahallelerinde kanalizasyon hattı çalışması başlatan ekipler, 40 yıllık bir hayali de gerçeğe dönüştürüyor.

 

“19 ilçede alt yapı yatırımlarına devam ediyoruz”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede alt yapı yatırımlarına devam ettiklerini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Korgan ilçemizde 40 yıllık alt yapı yatırımını yaparak bir hayali gerçeğe dönüştürdüklerini söyledi.

Genel Müdür Murat Us, “Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) olarak Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile alt yapı yatırımlarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz Korgan ilçemizin en kalabalık mahallelerinden olan Tepe ve Dip Mahallerinde 40 yıllık alt yapı ve kanalizasyon hatlarını sil baştan yeniliyor. Günümüzde ihtiyaca cevap veremeyen bu alt yapıyı yenileyerek ilçemizin bir hayalini daha gerçeğe dönüştürmüş olacağız. Toplamda 1.600 metre uzunlukta olan kanalizasyon alt yapısının şu ana kadar 600 metrelik bölümünü tamamladık. Geriye kalan bölümleri de tamamlayarak ilçemize modern bir kanalizasyon hattı kazandırmış olacağız” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x