Koronavirüs sonucu negatif! Korkulan olmadı

28 Şubat 2020 Cuma 11:04
Bu haber 3469 kez okundu

Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada; çarşamba gün tedavi altına alınan hastaya, yeni tip koronavirüs şüphesiyle yapılan testlerin sonucunun negatif çıktığı bildirildi.

Koronavirüs sonucu negatif!  Korkulan olmadı

Sponsor Reklamlar

Valilikten yapılan açıklamada, “Ordu Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan bir hastayla ilgili basın-yayın organlarında ve internet haber sitelerinde haberler yapıldığı, sosyal medyada paylaşımlarda bulunulduğu görülmüştür.

Ordu Devlet Hastanesine öksürük ve ateş şikayeti ile başvuran bir kişi, kısa bir süre önce Japonya’dan dönmüş olması nedeniyle gerekli önlemler alınmak suretiyle tedavi altına alınmıştır. 

Hastadan, Mikrobiyoloji Uzmanı tarafından Nozofarengeal numune örneği alınarak, kurye ile Ankara Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarına gönderilmiştir. 

Genel durumu iyi olan hastanın 26.02.2020 tarihinde Ankara Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı tarafından yapılan tetkik sonucu negatif çıkmıştır. 

Bu gibi durumlarda, devletimizin resmi ve yetkili makamlarınca yapılacak açıklama ve bilgilendirmelere itibar edilmesi, halkımızı tedirgin edecek haber ve sosyal medya paylaşımlarından uzak durulması önem arz etmektedir.” Denildi. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x