Köy pazarına modern dokunuş!

07 Ocak 2020 Salı 09:51
Bu haber 391 kez okundu

Altınordu Belediyesi, 15 Temmuz İlkokulu bahçesinde kurulan ve yıllardır köylü kadınların ürünlerini sattığı ‘Geleneksel Doğal Köy Pazarı’nı modern bir görünüme dönüştürüyor.

Köy pazarına modern dokunuş!

Sponsor Reklamlar

Bu kapsamda Yeni Mahallede bulunan ve Cumartesi Pazarı olarak adlandırılan alanda Cumartesi günleri kurulan ‘Doğal Köy Pazarı’ yapılan proje çalışması ile modern bir görünüm kazanıyor. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in ‘Evinde dizini kırıp oturan değil, aile ve şehir ekonomisine katkı sağlayan eli öpülesi köylü kadınlarımızın kara taş üzerinde yağmurun altında satış yapmasına gönlümüz elvermez. Sanatta, fikirde ve ekonomide bu şehri hep birlikte kalkındıracağız’ sözleri üzerine başlayan çalışmalarla ‘Doğal Köy Pazarı’ her haliyle yenileniyor. Yapılan çalışma ile Pazar yerinin üzeri 98 adet tente ile kapanarak elde edilen 830 metrekarelik kapalı alan ile olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi sağlanıyor.

Çalışmaların tamamlandığı ‘Geleneksek Doğal Köy Pazar’ı, 11 Ocak Cumartesi gününden itibaren yenilenen haliyle hizmet vermeye başlıyor. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x