Kütüphane ilgi odağı
banner66

Kütüphane ilgi odağı

17 Ocak 2019 Perşembe 10:06
Bu haber 371 kez okundu

Ordu Üniversitesi Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi çok sayıda basılı ve elektronik kaynak ile akademik personel ve öğrencilerine bilimsel alt yapı sunmaya devam ediyor.

Kütüphane ilgi odağı

Sponsor Reklamlar

Dijital kütüphane hizmetleri, kütüphanelerarası iş birliği, belge sağlama hizmetleri, teknik destek ve açık erişim arşiviyle sahip olduğu bilgi hazinesinden basılı ve elektronik ortamda kullanıcılarının yararlanmasını sağlayan Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesinde 2019 yılı itibariyle 83 bin 868 adet kitap, 200 binden fazla elektronik kitap ve 40 binden fazla elektronik dergi aboneliği ile literatür taramaları yapmaya elverişli bir ortamda sunulmakta olup Üniversite akademisyen ve öğrencilerine bilgiye hızlı erişebildikleri bilimsel bir alt yapı sağlıyor.

2018 yılında 93 bin 854 ziyaret

Aynı anda 300 öğrencinin çalışmasına olanak veren kütüphanede kullanıcıların kendi bilgisayarlarıyla internete bağlanmalarını sağlayan kablosuz ağ sisteminin yanı sıra 56 adet bilgisayarın yer aldığı dijital kütüphane bulunmakta olup Üniversitemiz personel ve öğrencilerine kütüphanenin elektronik bilgi kaynaklarına uzaktan da erişim sağlayabilme ve literatür tarayabilme olanağı sunuluyor.

15 Aralık 2017 yılında açılışı gerçekleştirilen Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi, 2018 yılında 93 bin 854 kez ziyaret edilirken Ordu Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 2019 yılında koleksiyonuna ekleyeceği materyaller ve düzenlenecek olan oryantasyon etkinlikleriyle daha fazla ziyaret edilen ve verimli bir şekilde kullanılan bir mekan olmayı hedefliyor. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder