Mecliste HES tepkisi!

10 Temmuz 2020 Cuma 09:38
Bu haber 4703 kez okundu

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Korgan ilçesinde Çiftlik Mahallesi sakinlerinin HES tepkisini Meclise taşıdı.

Mecliste HES tepkisi!

Sponsor Reklamlar

Çamlı Abazlı mevkiinde şantiye çalışmalarının başladığını gören yöre halkının tepkisi ile jandarma güçlerinin de araya girmesi sonucu iş makineleri bölgeden çıkarılmıştı. Adıgüzel Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanına dönük hazırladığı önergede şu soruları yöneltti:

 

   Söz konusu HES planlaması ile ilgili yöre halkıyla bugüne kadar niçin görüşülmemiştir?

 

Bundan sonraki adımlarda Çiftlik mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın görüşüne başvurulması için bir yöntem geliştirmeyi düşünüyor musunuz?

 

  Söz konusu HES’in bölgede derelerimize, yer altı ve yüzey su kaynaklarımıza, tarımsal arazilerimize ve bölgedeki sosyal yapıya zararları hesaplanmış mıdır? Böylesi bir çalışmayı kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyor musunuz?

Adıgüzel yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Oldu bittilerle; yöre insanına danışmadan, sormadan; çevreye ve ekonomiye verdiği zararları hesaplamadan yapılan her işe karşıyız. Biz bu coğrafyada yaşıyor, ekmeğimizi de buradan çıkarıyoruz. Derelerimizi kurutan, hayvanlarımızı öldüren, doğamıza evimize zarar veren uygulamalara izin vermeyiz.” Haber Merkezi

 


Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x