Mücadele günü!

26 Kasım 2019 Salı 09:23
Bu haber 1117 kez okundu

Altınordu Belediyesi tarafından kadına şiddete yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla belediye personeline ve vatandaşlara “Kadına Yönelik Şiddete SON” yazılı kokart dağıtıldı.

Mücadele günü!

Sponsor Reklamlar

 ‘Dünya Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla bir çalışma yapan Altınordu Belediyesi kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Belediye Hizmet binasına “Kadınlara Yönelik Şiddete Son Vermek Bizim Elimizde, Söz Verelim Birlikte Harekete Geçelim” yazılı dev bir pankart astı.

Asılan pankartın yanı sıra tüm belediye birimlerinde görevli personele ve ayrıca sokaklarda kurulan stantlarda vatandaşlara “Kadına Yönelik Şiddete SON” yazılı kokartlar dağıtıldı. Bu kokartları yakasına takan belediye personeli gün boyu bu kokartlarla hizmet vererek kadına şiddete yönelik farkındalık oluşturdu.

Eğitici seminer düzenlendi

Sosyal farkındalık çalışmalarıyla kadına şiddete dikkat çeken Altınordu Belediyesi bu çalışmaların yanı sıra eğitim semineri de düzenlendi. Bu kapsamda Ordu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Ordu Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu eğitim semineri düzenlendi. Uzman Gülşah Sezgin Çebi tarafından verilen eğitimlerde personele kadına şiddet ve kadına şiddetin Türkiye’deki boyutu konusunda eğitici bilgiler verildi. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x