ODÜ kan veriyor!

11 Mart 2020 Çarşamba 09:35
Bu haber 1527 kez okundu

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından başlatılan “Kampüsün Kanında Hayat Var” kampanyası kapsamında kan bağışında bulundu.

ODÜ kan veriyor!

Sponsor Reklamlar

Geçtiğimiz ay Ordu Üniversitesi ile Türk Kızılay Ordu şubesi arasında imzalanan hedef 25 iş birliği protokolü kapsamında ODÜ Cumhuriyet Yerleşkesi’nde “Kampüsün Kanında Hayat Var” kampanyası başlatıldı. Ordu Üniversitesi personeli ile öğrencilerinin kan bağışçısı olmasının amaçlandığı iş birliği kapsamında Üniversitemizde 2015 yılından bugüne toplamda 8 bin 264 kan bağışı yapıldı.

Kampanyaya destek sağlamak için kan bağışında bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Türk Kızılay Ordu Şubesi ile Üniversitemizin tüm birimlerindeki öğrencilerimiz ve tüm personelimizin kan bağışçısı olması hususunda imzaladığımız iş birliği protokolü ile gençlerimizi kan bağışı hususunda bilinçlendirerek bir farkındalık oluşturmayı amaçladık. Bu kapsamda biz de ‘Kampüsün Kanında Hayat Var’ sloganı ile Türk Kızılay Ordu Şubesi tarafından başlatılan kampanyaya destek olduk. Kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka bir alternatifi olmayan tek tedavi aracıdır. Yapılacak her bağışın insancıl ve onurlu bir davranış olduğu düşüncesiyle Üniversitemiz personeli ve öğrencilerimizi gönüllü kan bağışçısı olmaya davet ediyorum.” dedi.

Kampanyaya destek olmak isteyenlerin 13 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar kan bağışında bulunabileceği belirtildi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x