Odü’de mezuniyet heyecanı
banner66

Odü’de mezuniyet heyecanı

01 Temmuz 2019 Pazartesi 10:03
Bu haber 340 kez okundu

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 eğitim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Odü’de mezuniyet heyecanı

Sponsor Reklamlar

Tıp Fakültesi Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Tevfik Noyan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Mesut Saka, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim elemanları tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Tıp Fakültesi dönem birincisi Merve Bingöl “Böylesi anlamlı bir günde meslek hayatımıza ve dolayısıyla hekimliğimizin var olma amacı olan, insana dair kaygılar taşımak, tıbbiyenin temeli olan ‘etik’ kavramından ileri gelmektedir. Ayrıca her birey için ‘sağlık hizmetinin’, temel insan haklarından biri olarak kabul edildiğini ve bunu sunmakla yükümlü olmanın bize verdiği görevi aklımızdan hiç çıkarmayacağız.”dedi.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “2006 yılında sadece 180 dönümlük bir orman arazisi üzerine kurulan Üniversitemiz 13 yıl gibi kısa bir süre içerisinde hem fiziki hem de akademik manada gelişen ve gelişmeye devam eden bir üniversite haline gelmiştir. 2011 yılında eğitim yolculuğuna başlayan Tıp Fakültesinde aldıkları eğitim sonucu bugün sağlık ordusuna katılacak olan 41 genç hekimimiz topluma en iyi şekilde hizmet edecektir.  Altı yıllık zorlu eğitimi tamamlayıp hekim olmaya hak kazanan sevgili gençlerimiz, sorumluluğunuz öncelikle insan sağlığını korumak, hastaları tedavi etmek ve yapacağınız bilimsel çalışmalarla insanlığa hizmet etmektir. Bugün, bu salonda mesleğe başlarken edeceğiniz Hipokrat yemini, sizlerle insanlık arasında yapılan bir sözleşme niteliğindedir.  Mesleğinizi sürdürürken insan sevgisi size rehber olsun, hastalarınızı ailenizden biriymiş gibi kabul edin. Hiçbir zaman şefkatinizi ve merhametinizi hastalarınızdan esirgemeyin. İnsan ilişkilerinde var olmasını istediğimiz sevgi, saygı, hoşgörü, fedakârlık ve sabır hekimler için çok daha önemli değerlerdir. Bu özel gün vesilesi ile öğrencilerimizin kıymetli ailelerine, Tıp Fakültesi öğretim elemanlarımıza ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, öğrencilerimize hayat boyu başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından video gösterimi ile devam eden mezuniyet programında Tıp Fakültesini derece ile tamamlayan öğrencilere plaketleri verildi. Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş birinci Merve Bingöl’e, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ikinci Osman Nuri Bayrak’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta üçüncü Aylin Kahyaoğlu’na plaketlerini verdi. Tören, öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi, hekimlik yemini ve mezuniyet keplerinin atılmasının ardından sona erdi.Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder