ODÜ’den hastane için arazi bağışı!

09 Ekim 2019 Çarşamba 10:03
Bu haber 860 kez okundu

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, şehrin hastane sorununu çözmek için üniversiteye ait 200 dönüm araziyi bağışlayacaklarını Sağlık Bakanlığı’na bildirdi.

ODÜ’den hastane için arazi bağışı!

Sponsor Reklamlar

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, konuyla ilgili olarak Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın kendisini Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile telefonla görüştürdüğünü belirterek, gelişmeleri şöyle anlattı;

“Bakanımız bana ne kadar yerimiz olduğunu sordu. Sayın bakanımıza hastane için 300 dönümün üzerinde arazimiz bulunduğunu belirterek, buyurun isterseniz hepsini buyurun alın, dedim.

Dolayısı ile bura çok muhteşem bir alan. Buradan söylüyorum; devletimizi idare eden irade, devletimizi yöneten irade, nasıl arzu ederse bizim kabulümüzdür. Biz diyoruz ki, Ordu Üniversitesi olarak Ordu’muzun bu mekanını, Ordumuzun, milletimizin hastane ihtiyacının mekan anlamında karşılanması için devletimizi idare eden irade, en başta da muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi arzu ederlerse arazi buradadır, istedikleri şekilde hastaneyi yapabilirler. Takdir ve karar onlara aittir. Ben buranın rektörü olarak milletimizin ve Ordumuzun sorunlarını çözmek noktasında elimden gelen gayreti göstermek; yardımcı olmak niyetindeyim.”

 

Söz konusu arazinin hastane için çok elverişli olduğunu ve Ordu, Giresun illerine hitap edebilecek bir uzaklıkta ve konumda bulunduğunu belirten Rektör Akdoğan, en önemlisinin de bölgenin yıllar sonra da genişleme imkanına sahip olduğunu söyledi. Ordu Yorum/Nilgün Özkan Çarkçı

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x