Öğrenciler fidan dikti

Öğrenciler fidan dikti

07 Aralık 2017 Perşembe 11:51
Bu haber 241 kez okundu

Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri 4. sınıf öğrencileri tarafından “Subtropik Meyveler” dersi kapsamında fakülte çevresinin yeşil ve daha güzel bir görünüme kavuşturulması amacıyla toplu fidan dikimi yapıldı.

Öğrenciler fidan dikti

Sponsor Reklamlar

Cumhuriyet Yerleşkesi Ziraat Fakültesi çevresinde ayrılan ağaçlandırma sahasında gerçekleştiren çalışmada öğrenciler temin ettikleri mandarin, limon, portakal, incir, elma, erik gibi 19 farklı meyve türüne ait 66 adet meyve fidanını toprakla buluşturdu.

Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “ Ordu ekolojisi, özellikle subtropikal meyve türleri için çok uygun özellikler göstermektedir. Bu alanlar, literatürde mikroklima alanları olarak isimlendirilmektedir. Benim de belli aralıklarla girdiğim bir ders olan subtropik meyve türleri üzerine öğrencilerimizle özellikle fidan dikme alışkanlığını kazandırmak ve yöreye ait olan birçok çeşidi bölgeye naklederek adaptasyon sağlamak amacıyla uygulamalı çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışma,  derslerimizin uygulamasının bir parçası ancak bu çalışmadaki amacımız var olan birçok bitkinin gen kaynaklarının bölgemize aşılanmasını ve gelmesini teşvik etmektir.” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler öğrencilerFidanDikti

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder