"Öğretmenlerimiz çok değerli"
banner66

"Öğretmenlerimiz çok değerli"

23 Kasım 2018 Cuma 09:54
Bu haber 361 kez okundu

Ordu Valisi Seddar Yavuz: "Şüphesiz dünyanın her yerinde öğretmen saygındır, değerlidir. Ama bizim medeniyetimizde, öğretmenin yeri çok daha yücedir."

"Öğretmenlerimiz çok değerli"

Sponsor Reklamlar

Ordu Valisi Seddar Yavuz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysıyla, bir mesaj yayınladı. Vali yavuz, mesajında: "Şüphesiz! dünyanın her yerinde öğretmen saygındır, değerlidir. Ama bizim medeniyetimizde, öğretmenin yeri çok daha yücedir. Hz. Peygamberimizin, ‘ilim öğrenmek kadın, erkek her Müslüman’a farzdır’ hadis-i şerifi, öğretmenlerin Allah’ın emrini yerine getirdikleri gibi, ilme aracılık ederek, ne kadar kutlu bir vazife üslendiklerine de işaret etmektedir.

Bu vesileyle; kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Aatatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum."
Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder