banner66

Okullarda kantin denetimi

10 Eylül 2019 Salı 09:31
Bu haber 1054 kez okundu

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta daire başkanlığına bağlı ekipler il genelinde okul kantini denetimlerini artırdı.

Okullarda kantin denetimi

Sponsor Reklamlar

Okul kantinlerinin yeni çalışma esasları ve mevzuatına yönelik gerçekleştirilen denetimlerde ekipler, öğrencilerin sağlıklı meyve ve doğal ürünler tüketmeleri noktasında uyarılar ve tavsiyelerde bulundu.

Kantin denetim raporu hazırlanıyor

Okul idarelerinin de istek, şikayet ve önerilerinin dinlendiği kontrollerde okullara ait kantinler; ruhsat, gıda üretim sertifikası, bakanlığın yasaklamış olduğu gıdalar, fiyat tarifesi, hijyen vb. Konularda denetlenerek kantin denetim raporu hazırlandı.

Ruhsatı bulunmayanlar tespit ediliyor

Altınordu ilçesinde yapılan denetimler sonuncunda iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmayan okul kantinleri, gereği için Altınordu belediye başkanlığı ruhsat ve denetim müdürlüğüne havale edildi.

15 gün süre verildi

Fiyat tarifesi ya da fiyat etiketi bulunmayan kantinlere eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarıda bulunulduğu ve 15 gün süreli tebligat yapılarak, denetimlerin diğer ilçelerde de devam edeceği belirtildi.Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x