Olağanüstü toplantı

06 Mayıs 2020 Çarşamba 11:59
Bu haber 1634 kez okundu

Gülyalı Belediyesi Olağanüstü Meclis Toplantısı yaptı. Çikolata Park içerisindeki Gülyalı Sosyal Tesisleri konferans salonunda salgına karşı önlemler alınarak gerçekleşen toplantıda 2019 yılı denetim komisyonu ve faaliyet raporu oylandı ve 2020 yılı meclis komisyonlarının seçimi gerçekleştirildi.

Olağanüstü toplantı

Sponsor Reklamlar

Hibe araçların Gülyalı’ya getirilmesi için meclisten onay alınması gerektiğini ifade Başkan Tepe, “Araç filomuzdaki eksikleri tamamlıyoruz. Salgın sebebiyle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında araç eksikliği yaşadık ve çözüm için arayışa geçtik. Yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 adet ikinci el aracı belediyemize hibe olarak kazandırıyoruz. Yaşadığımız sorunlarla ürettiğimiz çözümler için gerekli adımları hızlıca atmaya devam ediyoruz” dedi. 

 

Esnafa ekonomik destek için meclis kararı 

 

Salgının başladığı andan itibaren ekonomik anlamda olumsuz etkilenen esnaflarla ilgili destekleme çalışmaları yürüttüklerini belirten Başkan Tepe, “Verdiğimiz desteklerin birçoğu Ordu’da ilk kez gerçekleşti ve örnek oldu. Dolmuş ve taksicilere yakıt desteği, belediyemizin kiracıları olan esnafların kiralarının ertelenmesi, sağlık çalışanlarına misafirhane hizmeti gibi çalışmalarımız kamuoyunda da büyük takdir topladı” dedi. Yakıt desteği ve kira ertelemesi konusunda belediye meclisinin gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. 

 

Başkan Tepe’den meclis üyelerine ve personele teşekkür

 

2019 yılı faaliyet raporu oy birliğiyle kabul edildikten sonra söz alan ve bir yılda Gülyalı’da gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Başkan Tepe, “Bugüne kadar Gülyalı’ya hizmette bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Gülyalı’yı birlikte yönettiğimiz siz değerli belediye meclis üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak asıl teşekkürü aldığımız kararları uygulama konusunda sahada canla başla çalışan belediye personellerimize etmek istiyorum. Kestane deresinden Turnasuyu’na kadar biz kocaman bir aileyiz” dedi. 

 

Komisyon seçimleri tamamlandı

 

2020 yılı Belediyemiz komisyonlarında görev alacak üyelerin seçimi şu şekilde gerçekleşti:

Encümen Üyeleri: Uğur Yetgin ve Ahmet Yüce

Bütçe Komisyonu: Efe Korkmaz, İsa Yılmaz, Yener Aydın ve Arif Şenel. 

İmar Komisyonu: Nurettin Aydoğdu, Ertan Aksoy, Ahmet Yüce ve Refik Koyun. Haber MerkeziAnahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x