“’One minute’ demekle olmuyor!”
banner66

“’One minute’ demekle olmuyor!”

16 Mayıs 2018 Çarşamba 10:36
Bu haber 284 kez okundu

CHP Altınordu İlçe Başkanı Bülent Akpınar, “İktidar hamaset nutukları atacağına, siyasi şovlar yapacağına mazlum Filistin halkı için gerçekçi adımlar atsın. Başlangıç olarak da İsrail meşru savunma hakkını kullanıyor diyen ABD ile yaptığı 11 milyar dolarlık BOEİNG anlaşmasını iptal etsin, İsrail ile ticari ilişkilerini kessin. ‘One minute’ demek, Yenikapı'da toplanmak ile bu işler olmuyor.” dedi.

“’One minute’ demekle olmuyor!”

Sponsor Reklamlar

Gazze'de yaşanan katliamı lanetlediklerini, ABD ve İsrail yönetimini kınadıklarını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Altınordu İlçe Başkanı Bülent Akpınar, “Mazlum Filistin halkı ile beraber olduğumuzu tüm dünyaya bildirmek istiyoruz. Ayrıca İsrail Suriye'ye veya başka bir Müslüman devlete saldırdığında sevinip sessiz kalan, Filistine saldırdığında ise sözde üzülen siyasal İslamcıları da kınıyoruz. İktidar hamaset nutukları atacağına, siyasi şovlar yapacağına mazlum Filistin halkı için gerçekçi adımlar atsın. Başlangıç olarak da İsrail meşru savunma hakkını kullanıyor diyen ABD ile yaptığı 11 milyar dolarlık BOEİNG anlaşmasını iptal etsin, İsrail ile ticari ilişkilerini kessin. Gerçekçi olduğu sürece biz her zaman hükümetin yanındayız. ‘One minute’ demek ile Yenikapı'da toplanmak ile bu işler olmuyor.” şeklinde konuştu.

 

“Söz veriyoruz!”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde kullandığı “CHP pisliktir, çöplüktür” şeklindeki ifadelerine tepki gösteren Başkan Akpınar, “Cumhuriyeti kuran, Osmanlı’dan kalan (Duyun-i Umumiye) borçları kapatan, tarımda, hayvancılıkta, eğitimde, sanayide devrim yapan, kadınlarımızı eşit birer yurttaş kılan, ümmetten millet olmamıza vesile olan Cumhuriyet Halk Partisine pisliktir, çöplüktür diyen ve kendi vatandaşına münafık diye hitap eden hazır yiyici iktidar memleketi 16 yılda ekonomik ve sosyal çöküntüye uğratmıştır. Zarar ediyor diye PETKİM’i, TELEKOM’u, TÜPRAŞ’ı, tekeli daha yeni şeker fabrikalarım kelepir fiyatına satanlar, yatırım diye bahsettikleri, övündükleri Osman Gazi {1.4 milyar) Yavuz Sultan Selim ( 2.4 milyar) köprüleri, Avrasya tüneli için vatandaşın cebinden yabancı sermayeye ödediği milyarlarca zarardan bahsetmemektedir. Eğitimi, ekonomiyi, tarımı, hayvancılığı, adaleti, hukuku dibe vurduranlar sanki memleketi bunlar yönetmiyormuş ki milli istihdam seferberliğinden, gençlerden, özgürlüklerden söz etmekte vaatlerde bulunmaktadırlar. Yıllarca Üniversite soruları çalınırken, polislik, KPSS sınavlarında hile yapılırken, gençlerimizin geleceği ellerinden alınırken iktidarda olanlar, gençlerimize gelecekten bahsetme hakkına sahip olamazlar. Samanı, buğdayı, pamuğu, hayvanı dışardan ithal edenler fındığı görmezden gelenler tarımdan, hayvancılıktan bahsedemezler. Biz Milletimize inanıyoruz, güveniyoruz ekonomiyi, dış politikayı, eğitimi, adaleti, tarım ve hayvancılığı bitirenlere 24 Haziran da tamam diyeceklerdir. Bizler yüce milletimize 24 Haziran sonrası için söz veriyoruz. Söz veriyoruz: Cumhuriyetimizi kurtaracağız, geleceğimizi geri alacağız. Toplumsal ayrışmaya, ayrıştırmaya son vereceğiz, halkımızı özlediği i huzura kardeşlik ortamına kavuşturacağız. Temiz bir sayfa açıp, parlamenter sisteme geri döneceğiz. Halkçı model anlayışıyla, yandaşı değil vatandaşı esas alacağız. İşsizliği, yoksulluğu, yolsuzluğu son bulduracağız. Emekçimizi, işçimizi hak ettiği seviyeye taşıyacağız. Annelere, Babalara çocuklarının, gençlerin gelecek kaygısını yaşatmayacağız. Çiftçimizin, üreticimizin yanında olacağız. Hak verilmez, alınır anlayışını biz bu ülkede hâkim kılacağız.” dedi. Ordu Yorum/Yasemin Kuzu

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder