banner66

Op. Dr. Aslıhan Uzun’a tebrik

02 Ağustos 2019 Cuma 16:28
Bu haber 286 kez okundu

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz; geçtiğimiz günlerde kalıcı görme kaybı riski taşıyan prematüre bebeğe müdahale ederek Ordu’da bir ilki gerçekleştiren Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslıhan Uzun’u görev yaptığı Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret ederek kendilerini tebrik edip, teşekkür dileklerinde bulundu.

Op. Dr. Aslıhan Uzun’a tebrik

Sponsor Reklamlar

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz yaptığı açıklamada;Ülkemiz genelinde yaklaşık 25 ilde Bakanlığımıza bağlı pek çok sağlık tesisinde yüksek riskli olduğu değerlendirilen yenidoğan bebeklerimizde, kalıcı görme kaybına ve körlüğe neden olabilen bir damarsal bozukluk olan Prematüre Retinopatisi (R.O.P.) ile ilgili tanı ve tedavi işlemleri Uzman hekimlerimizce son teknoloji lazer cihazları ve diğer ekipmanlar ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kendisi de aslen Ordu’lu olup, Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmakta olan ve özellikle yenidoğan ve çocuk yaş grubu hastalarımızla büyük bir özveri ile ilgilenerek şifa bulmalarını sağlayan Sn. Dr. Aslıhan Uzun, Hastanemizin R.O.P. Tanı Merkezinde bir ilki gerçekleştirmiş ve R.O.P hastalığı nedeniyle körlük riski taşıyan prematür bir bebeğimize zamanında müdahale ederek, görme kaybını engelleyen bu operasyonu başarı ile gerçekleştirmiştir. Kendisine ve emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır, meslektaşımızın bu özveri ve gayreti hem bizleri hem de Ordu halkını ziyadesiyle memnun ediyor, Sağlık Bakanlığımız ve Ordu halkı adına kendisine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi. Haber Merkezi 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x