Ordu dijital oyun vadisi oluyor
banner66

Ordu dijital oyun vadisi oluyor

28 Haziran 2019 Cuma 10:42
Bu haber 297 kez okundu

Ordu’da 6 ay öncesine kadar bulunmayan dijital oyun yazarı sayısı 48’e ulaştı. Turkcell’in oyun platformu markası Playcell’in, Türkiye’nin dijital oyun sektörüne katkı sunmak amacıyla Ordu’da başlattığı ve Makers Türkiye uzman eğitmenleri tarafından verilen dijital oyun geliştirme eğitimleri sürüyor.

Ordu dijital oyun vadisi oluyor

Sponsor Reklamlar

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kendi ismini taşıyan Ordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezinde (BİLSEM), Türkiye’nin dijital oyun sektöründeki başarılarının artması ve gençlere bu alanda istihdam fırsatı oluşturmak amacıyla başlattığı Ordu’da "Dijital Oyun Geliştirme Eğitimleri" gerçekleştirildi.

Eğitimler kapsamında BİLSEM öğretmenlerine, Makers Türkiye uzman eğitmenleri tarafından verilen dijital oyun geliştirme eğitimlerinde sertifika alan ve oyun yazarı olan eğitmen sayısı 48’e ulaştı.

 

Ordu, dijital oyun konusunda uzmanlaşıyor

 

Ordu’nun dijital oyunlar konusunda emin adımlarla yola devam ettiğini vurgulayan Başkan Hilmi Güler; “Sizlerin yaptığı bu çalışmalar başkalarına örnek olacak bir çalışma. Bizler burada dijital oyunlar konusunda uzmanlaşıyoruz. Konusunda uzman öğretmenler, hem eğitim veriyor hem de eğitim alıyorlar. Bizim yaptığımız bu çalışma çarpan etken yapan katma değeri yüksek bir üretim tarzıdır. Biz bu işe başlarken ortaya koyduğumuz bir sloganımız var. Düşünen Ordu, Üreten Ordu ve Yarışan Ordu! Bizler bu slogan ile çalışmalarımıza başladık. Düşünen Ordu’nun ve üreten Ordu’nun temeli burada yer alıyor. Onun hemen ardından yarışan Ordu gelecek. Bizlere her zaman destek veren Milli Eğitim Bakanlığımıza, Ordu Valiliğimize, Turkcell’e, Bilim Sanat Merkezine ve teknik ekibe çok teşekkür ediyorum. Yapılan ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalar ortak çalışmanın bir ürünü olacaktır. Dijital oyunlar konusunda her zaman bir adım önde olmak için devamlı üretmeli ve ürettiklerimizi geliştirmeliyiz. İnanıyorum ki, biz dijital oyunları yazdıktan sonrada gerçeklerini de yaparız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder