Ordu kış turizminde iddialı

Ordu kış turizminde iddialı

09 Ağustos 2017 Çarşamba 10:43
Bu haber 296 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye’nin denize en yakın kayak tesisinin bu yıl hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Ordu kış turizminde iddialı

Sponsor Reklamlar

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezinde incelemelerde bulunmak üzere Ordu iline gelen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar ve beraberindeki heyeti ağırladı.

 

Yapılan ziyaret dolayısıyla memnuniyetini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “İlimize yeni bir cazibe merkezi daha kazandırıyoruz. Hemşehrilerimizin ve bölgemizin heyecanla beklediği Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezimizde muazzam bir çalışma yapmış olup, kayak merkezimizin ana bölümü ve teknik işlerini tamamlamış bulunuyoruz. Geçen yıl yol çalışmalarımız bitmediği için tesisimizi açamadık. Yolda istenilen seviyede olunmamasına rağmen, kayak merkezimizi yoğun talep sonrası bu yıl itibarıyla karın yağmasıyla birlikte hizmete açmış olacağız” dedi.

 

“Ordu turizmde çağ atlayacak”  

 

Tesisin bu yıl hizmete girmesiyle birlikte Ordu ilinin turizmde çağ atlayacağına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezimizde incelemelerde bulunan Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar ve beraberindeki heyete nazik ziyaretleri ve gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 “Karadeniz kayak için oldukça elverişli”

 

Ziyaretin öncesi, Çambaşı Yaylası'nda inşa edilen kayak tesisinde incelemelerde bulunan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar, Çambaşı Kayak Tesisinin en kısa zamanda hizmete alınması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Yarar, tesisin bitme aşamasına geldiğini görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemiz son derece modern bir kayak tesisine daha kavuşacak. Karadeniz, kayak için oldukça elverişli bir bölge. Bu konuda güzel potansiyele sahip bölgelerimizden biri olan Çambaşı Yaylası’nda kayak tesisinin en kısa zamanda hizmete alınması için bizler de elimizden geleni yapacağız. Bu güzel tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler OrduKışTurizmindeIddialı

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder