Ordu tek yürek!

02 Mart 2020 Pazartesi 09:24
Bu haber 4891 kez okundu

İdlib’de şehit olan 33 askerimiz için Ordu Üniversitesi öğrencileri ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri Süleyman Felek Caddesi’nden başlayarak, Ceren Özdemir Meydanı’na kadar sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe birçok vatandaşımız bayraklarıyla eşlik etti.

Ordu tek yürek!

Sponsor Reklamlar

Yürüyüş öncesi açıklama yapan, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hikmet Pala; “Yaşadığımız acı olaydan dolayı yüreğimiz yandı. Kahraman Mehmetçiklerimizin şehit düşmesi herkesi olduğu gibi Ordulu vatandaşları da derinden yaraladı. Biz sadece burada bugün sessiz bir şekilde, bir cenaze evi gibi düşünerek yürüyeceğiz. Bu fikir Ordu Üniversitesi’nde okuyan arkadaşlarımızdan geldi.” dedi.

ODÜ öğrencisi Fulin Ceren Işık ise; “ Bizim de yüreklerimiz kavrulduğu için şuan buradayız. Şehitlerimize son görevimizi yapacağız. Dilerim ki Allahtan başka şehidimiz olmasın. Yaşananlar son bulsun” diye konuştu.

Genç yaşlı bir oldu!

Konuşmalarına ardından kalabalık, Türk Bayrakları eşliğinde, genci, yaşlısı tek bir yürek olarak sessizce yürüyüşe başladı. Ceren Özdemir Meydanı’na gelindiğinde ODÜ öğrencisi Fulin Ceren Işık, tek tek şehitlerimizin ismini haykırdı. Üzgün kalabalık ise “burada” diyerek yanıt verdi. Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve hep bir ağızdan istiklal marşımız okundu. Bazı vatandaşlar bu anlarda gözyaşlarına hakim olamadı. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x