ORMEK'e ilgi büyüyor

ORMEK'e ilgi büyüyor

07 Aralık 2017 Perşembe 11:55
Bu haber 439 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl eğitim öğretim sezonu boyunca 9 bin 869 kişinin eğitim aldığı ORMEK’te bu yılın ilk altı ayındaki sayı 6 bin 462’ye ulaştı.

ORMEK'e ilgi büyüyor

Sponsor Reklamlar

Sanatsal ve mesleki eğitim konusunda öncülük ederek vatandaşların sanatın birçok dalıyla ilgili yeteneklerini ortaya çıkarıp hobilerini geliştirmeyi ve iş istihdamına yönelik önemli bir referans olmayı amaçlayan ORMEK, yeni eğitim öğretim yılında da talep görmeye devam ediyor.

 

İlk altı ayda sayı 6 bin 462 oldu

 

Kişisel gelişim, meslek edindirme, dil öğrenimi ve hobi başlıkları altında Altınordu ilçesinde 43, Ünye ilçesinde 50 ve Fatsa ilçesinde 52 branşta eğitim verdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Geçtiğimiz yıl 187 branşta toplam 9 bin 869 kişi eğitim almıştı. Bu yıl ise eğitim öğretim yılının henüz yarısına gelmemize rağmen kursiyer başvuru sayısında önemli rakamlara ulaştık. Bugün itibarıyla Altınordu ilçemizde 2 bin 260, Fatsa ilçemizde 2 bin 140 ve Ünye ilçemizde 2 bin 62 kursiyerimiz ORMEK şubelerimizde eğitim alıyor. Yıl sonuna kadar açılacak olan diğer branşlarla birlikte rekor kırmayı hedefliyoruz” dedi. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler OrmekIlgiBüyüyor
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder