Otopark ücretinde indirim!
banner66

Otopark ücretinde indirim!

14 Kasım 2018 Çarşamba 10:43
Bu haber 350 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediye meclis toplantısında Altınordu'da ilk saati 3 TL olan otopark fiyatında yüzde 33'lük bir indirimle, ilk saatin 2 TL'ye çekildiğini açıkladı.

Otopark ücretinde indirim!

Sponsor Reklamlar

Başkan Tekintaş, vatandaşların talepleri doğrultusunda su fiyatlarında yapılan indirimin ardından otopark ücretlerinde de %33 indirime gideceklerini söyledi. Araçların uzun süre park edilmesi yerine kısa süreli park yapmayı özendirerek trafiği rahatlatmak istediklerini ifade eden Başkan Tekintaş, 3 TL olan ilk bir saat park ücretini 2 TL’ye indirdiklerini söyledi.

 

Hedefimiz abone sayısını artırmak

 

Şehrin önemli sorunları arasında yer alan otopark sorununu çözmek için çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Ayışığı Sahili’nde bulunan otoparkımızı daha fazla kullanıcıya açmak için çalışma başlattık. Alanın araç kapasitesini vale kullanılacak şekilde 550-600 araca kadar çıkarmayı planlıyoruz. Bu çerçevede şehir içerisindeki iş yeri sahiplerinin araçlarını doğrudan bu alana park etmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Şehir içinde ticaretle uğraşan ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız, araçları ile geldiklerinde öncelikli olarak Ayışığı Otoparkını tercih etsinler. Cumhuriyet Otoparkı, Orta Cami Otoparkı ve Stadyum Otoparkı olmak üzere üç noktada aboneliklerimiz devam edecek. Öncelikli amacımız vatandaşlarımızı Ayışığı Otoparkı’na yönlendirerek şehir içindeki sıkışıklığı gidermek” ifadelerini kullandı.

 

Engelli, basın mensubu, gaziler ile gazi ve şehit yakınlarına indirim

 

 4736 Sayılı Kanun’un 1. maddesinden muaf bulunan kişilere uygulanacak indirim ise şu şekilde olacak: Engelli: Engelliler için ayrılan otopark yerinde engelli ruhsatlı araçlar, kullanıcılarının engelli kartını göstermeleri koşuluyla cadde üzeri otoparklardan günlük iki saat olmak üzere ücretsiz faydalanacak. Basın Mensubu: Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Emniyet Genel Müdürlüğünce onaylanan Basın Trafik Kartı sahipleri, cadde üzeri otoparklardan günlük iki saat olmak üzere ücretsiz faydalanacak. Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları: Gazi belgesi, gazi ve şehit yakını (birinci derece yakını) belgesi olan araç sahipleri, cadde üzeri otoparklardan ücretsiz ve açık otoparklardan günlük iki saat olmak üzere ücretsiz faydalanacaklar. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder