Perşembe hamsiye doydu!

25 Kasım 2019 Pazartesi 09:47
Bu haber 420 kez okundu

Perşembe ilçesinde Perşembe Belediyesi tarafından 2‘ncisi düzenlenen Hamsi Festivali Şenliği gerçekleştirildi.

Perşembe hamsiye doydu!

Sponsor Reklamlar

Perşembe ilçesinin tanıtımına katkı sağlayacak olan Hamsi Festivali’nde 7 ton hamsinin yanı sıra vatandaşlara pancar çorbası, mısır ekmeği ve Perşembe ilçesinin meşhur cevizli helvası ikram edildi. Gerçekleştirilen Hamsi Festivali Şenliği’nde yerel sanatçılar da sahne alarak vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı.

Perşembe halkının yoğun ilgi gösterdiği festivale AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Ticaret ve Sanayi Bakanı Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Tandoğan, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, protokol mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.

 

“Hamsi bahane önemli olan dostluk”

Hamsi festivalinin Perşembe halkı için dostluk ve birlik getireceğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Bu güzel havada gerçekleştirilen hamsi festivalinde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kahve bahane mühim olan dostluktur. Bugün de burada hamsi bahane önemli olan dostluk. Bizleri bir araya getiren tüm herkese teşekkür ediyorum. Hamsi festivalinin Perşembe halkı için birliğin, dayanışmanın, ortak hedefler etrafında birleşmenin bir aracı olmasını temenni ediyorum. Sonraki nesillere de  burada oluşturduğumuz bu dostluğu ve kardeşliği bir miras olarak kalmasını temenni ediyorum. Burada sadece hamsi festivali için bir araya gelmiyoruz, dostluk ve kardeşlik için bir araya geliyoruz. Hilmi Bey bir çırpıda sizlere 3 tane müjde verdi. Bu müjdeleri en kısa zamanda hep beraber görünce söylediklerinin ne kadar anlamlı olduğunu anlayacağız. Özellikle doğalgazın gelmesinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu göreceksiniz ”dedi. Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x