Proje yolda!

11 Haziran 2020 Perşembe 13:34
Bu haber 1751 kez okundu

İlçenin gelişimini engelleyen, kangren olmuş sorunları ortadan kaldırmak için çalışmalarını yoğunlaştıran Başkan Tepe, Gülyalı Balıkçı Barınağıyla ilgili hukuki sürecin tamamlanmasını beklediklerini ifade ederek turizme yönelik güzel bir projeyi hayata geçireceklerini belirtti.

Proje yolda!

Sponsor Reklamlar

Gülyalı Limanı içerisindeki kent estetiğine aykırı görünümden en çok biz rahatsız oluyoruz diyen Başkan Tepe, “Seçim döneminde sözünü vermiştik. Balıkçı Barınağı içerisinde ilçemize yakışır güzel bir projeyi hayata geçireceğiz. Projemiz de kaynağımız da hazır. Ancak uzun süreden bu yana devam eden hukuki bir süreç var. Çalışmaları başlatabilmemiz için hukuki sürecin tamamlanmasını heyecanla bekliyoruz” dedi.


“Bölge mimarisine uygun turizme yönelik bir proje”


Seçim döneminde en çok dile getirdiği projelerden birinin Gülyalı Balıkçı Barınağının modernizasyonu olduğunu ifade eden Başkan Tepe, “Derme çatma bir şekilde sıralanan barınakları bölge mimarisine uygun, balıkçılarımızın ihtiyacını karşılayacak tek tip yapılara çevireceğiz. İlçemizin Ordu’nun denizle teması olan sayılı ilçelerden biri olması sebebiyle de modern balık restaurantı da projemizin içerisinde yer alıyor. Balıkla anılan bir ilçe konumundayız. İnsanların ailesiyle birlikte gelip vakit geçirebilecekleri, Ordu’nun en güzel balıklarının tüketildiği bir görünümle gastronomi turizmi bakımından da cazibeli bir proje olacak” dedi. 


“Gelirlerin azalmasına rağmen çalışmalarda dur durak yok”


Gelirlerimizin yüzde 70 düşmesi, emlak vergisi dönemi olmasına rağmen vergi tahsilatının geçen yıla oranla yüzde 35 civarında gerçekleşmesine rağmen istikrarlı bir şekilde çalışma yürüttüklerini hatırlatan Başkan Tepe, “Balıkçı Barınağıyla ilgili taslak projemizi ilerleyen günlerde balıkçı kooperatifimizde yer alan esnaflarımızla da paylaşacağız ve onların da görüşlerini aldıktan sonra nihai şekline kavuşturacağız” dedi. Haber Merkezi
Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x