banner66

“Protesto değil organize bir eylem”

23 Nisan 2019 Salı 11:26
Bu haber 6093 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun, Ankara’da şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu’na yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek; “Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır.” dedi.

“Protesto değil organize bir eylem”

Sponsor Reklamlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun, partililer ve vatandaşların katılımı ile Tahıl Pazarı’nda, geçtiğimiz pazar Ankara’da şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu’na yapılan saldırı kınandı.

Açıklamasında yapılan saldırının sıradan bir protesto olmadığını belirten Yusuf Furtun; “Dün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.” dedi.

“Saldırının azmettiricileri bellidir”

Saldırının azmettiricilerinin belli olduğunu belirten Furtun; şöyle devam etti: “Adına gazete eden bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;  bir takım operasyon kanallarında kimler sayın genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır. toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri dün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız.”

 “Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir”

“Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.” diyen Furtun; şöyle konuştu:“ Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.”

Milli Savunma Bakanı’nın bahsettiği “mesaj” nedir?

Siyasilerin kullandığı dile özen göstermesini isteyen Furtun; “Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel başkanımızı linç etmek isteyen, “o evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynamak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.” diye konuştu. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

 

                                                          

           

           

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x