Protokol iftar çadırında buluştu
banner66

Protokol iftar çadırında buluştu

15 Mayıs 2019 Çarşamba 10:54
Bu haber 4062 kez okundu

Altınordu Belediyesi tarafından Tayfun Gürsoy Parkında kurulan ve her akşam bin 300 kişiye yemek verilen Altınordu Belediyesi geleneksel iftar çadırı Ordu Valisi Seddar Yavuz başta olmak üzere il protokolünü ağırladı.

Protokol iftar çadırında buluştu

Sponsor Reklamlar

Altınordu Belediyesi tarafından kurulan ve hayırsever iş adamlarının katkıları ile Ramazan ayı boyunca hizmet verecek olan iftar çadırı günlük çıkardığı bin 300 kişilik yemek ile ihtiyaç sahiplerini aynı sofra altında toplamaya devam ediyor. 7´den 70´e herkesin yararlandığı Altınordu Belediyesi iftar çadırında vatandaşlar aynı sofrada iftar yapmanın heyecanını yaşıyor.

Bu kapsamda Altınordu Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırı Ordu İl Protokolünü ağırladı. Tayfun Gürsoy Parkı’nda kurulan çadırda düzenlenen iftar programı etkinliğine Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Vali Yardımcıları, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Ordu İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, siyasiler, STK temsilcileri, iş insanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Altınordu Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında vatandaşlarla buluşan Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, vatandaşlarla birlikte tabldotdan yemek aldı. Yapılan yemek dağıtımının ardından kurulan çadırda iftar açan vatandaşlarla selamlaşan Vali Yavuz ve Başkan Tören, vatandaşların Ramazan Ayı’nı tebrik ettiler.

 “Ramazan kardeşliktir, paylaşmaktır, sabırdır, berekettir”

İftar çadırında düzenlenen organizasyonunda bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ramazan ayının kardeşlik, paylaşmak, sabır, bereket ve ibadet ayı olduğunu söyledi.

İftarlarda bir araya gelmeyi, paylaşmayı, hasbihal etmeyi değerli bulduklarını ifade eden Başkan Tören, “‘Bizler bu dönemde Ramazan kardeşliktir, paylaşmaktır, sabırdır, berekettir, ibadettir’ düşüncesiyle bu geleneksel iftarımızın, iftar çadırımızın bu yılda devam etmesi yönünde karar aldık. Böylesi güzel bir akşamda bir arada olmanın mutluluğuyla hep birlikte yaşıyoruz. Bu topraklar rahman ve rahim olan Allah tarafından yaratılan, bu dünyada her nimetten herkese yetecek kadar bulunduğu, Allah’ın arzının geniş, lütfunun bol, ikramının sonsuz olduğunu kavramış yüksek idraka sahip Müslüman Türklerin hüküm sürdüğü topraklardır. Bu doğrultuda iftar sofralarında bir araya gelmeyi, bu mübarek günlerde dostlarımızla paylaşmayı, dayanışmayı, hasbihal etmeyi çok kıymetli buluyoruz. Paylaşmak berekettir diyen kültürümüzün bu güzel uygulaması bizi biz yapan en önemli değerlerimizdendir” dedi.

Düzenlenen iftar programı Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün yaptığı duanın ardından sona erdi.   Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder