“Sağlık çalışanı mağdur”

07 Ocak 2020 Salı 09:51
Bu haber 369 kez okundu

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin: “Türkiye’de emeklerinin karşılığı verilmeyen, alın terinin hakkı ödenmeyenlerin başında sağlık çalışanları gelmektedir.”

“Sağlık çalışanı mağdur”

Sponsor Reklamlar

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, sıfırlanan döner sermayeler, yetersiz nöbet ücretleri, düşük kalan maaşlar olmak üzere sağlık çalışanlarının mağduriyetinin devam ettiğini belirterek; “Sağlık çalışanlarının ekonomisinde böylesine bir yangın varken sağlık camiasına dışardan bakanlar ise sizin döner sermayeniz var, çok para alıyorsunuz yalanına ısrarla ve yıllardır sarılmaktadırlar. Bu yalan söylene söylene kamuoyunda gerçekmiş gibi bir algı oluşturulmuş ve iş sağlık çalışanlarının ücretlerin arttırılmasına gelince bu bahane ile talepleri karşılanmamıştır. İş yükü sürekli artarken, muayene sayısı yükselirken döner sermayeden aldığı paylar ise sürekli küçülerek yok olmuştur.

Sloganı çalıştıkça kazanma olarak sunulan bu sistem uygulamaları ve idarecilerin tavırları ile ne kadar çalışırsan çalış sonuç sıfıra dönüşmüştür.

Sağlık çalışanları, özveri ile hizmet üretip, çalıştıkları halde tabiri uygunsa dönerden yiyememiş, yavan ekmeğe mahkum edilmişlerdir.’’dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x