banner66

“Sağlık için hareket edin”

09 Eylül 2019 Pazartesi 09:08
Bu haber 430 kez okundu

Sağlık Müdürlüğü tarafından ''3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası'' kapsamında halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak üzere çeşitli etkinlikler düzenledi.

“Sağlık için hareket edin”

Sponsor Reklamlar

Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen  açılış etkinliği İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu’nun konuşmasıyla başladı. Konuşmasında bu yılın teması olan ana çocuk sağlığı konusuna dikkat çeken İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Birinci Basamak sağlık kuruluşlarımızda yürütülen koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurguladı.
 
İl merkezi ve 19 ilçede yapılan etkinlikler kapsamında halkın yoğun olarak bulunduğu çeşitli noktalarda açılan stantlarımızda çok sayıda vatandaşımıza ulaşılarak kalıcı farkındalık oluşturmak üzere  katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Anne Sütü, Emzirme ve Güvenli Annelik, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Kronik Hastalıklar, Diyabet Hastalığı, Tütünle Mücadele, Yeni Doğan Taramaları, Kanser Taramaları, Kronik Hastalıklar ile Mücadele, Ağız ve Diş Sağlığı konularında bilgiler verilen vatandaşlarımıza ücretsiz Tansiyon Ölçümü, Beden Kitle indeksi belirlenmesi (Boy kilo ölçümü), şeker ölçümü vb. tetkiklerde yapıldı. stantlarımızı ziyaret eden halk sağlığı hizmetleri başkan ve başkan yardımcıları hafta boyunca yürütülen etkinliklerle koruyucu sağlık hizmetleri alanında halkın sağlık okur yazarlığına önemli katkılar sağlandığını belirterek en önemli hedeflerinin sağlıklı yaşam kültürünün oluşturulması olduğunu kaydettiler.
 
Son olarak, sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşü ve bisiklet turu  haftanın kapanış etkinliğini oluşturdu. bisikletleriyle  Tayfun Gürsoy parkından hareket eden sağlık çalışanları ve vatandaşlara yürüyüş topluluğu eşlik etti. Ordu sahilindeki iskelede  son bulan etkinliğe vatandaşların yoğun ilgisi vardı. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x