Şahin Büyükşehir’e seslendi Buna bir son verin!

12 Kasım 2020 Perşembe 11:04
Bu haber 5367 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan fakat sonra iptal edilen projelere değinerek; “Bu paralar kimin cebinden çıkıyor? Bu kadar duyarsızlık, bu kadar vicdansızlık olur mu? Bu projelerin tamamının yandaşlara para kazandırma operasyonu olduğunu biliyoruz, artık buna bir son verin!” dedi.

Şahin Büyükşehir’e seslendi  Buna bir son verin!

Sponsor Reklamlar

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Atila Şahin, 11 Mart’tan bu yana sağlık çalışanlarının korona virüsle mücadele içinde olduklarını belirterek, “Ancak bu süreçte önemli olan Bakanlığın ne yapacağıdır.  Sağlık sektörü dışında çalışan memurlar esnek mesailerle çalışıyor. Ancak sağlık emekçileri bırakın esnek mesaileri izinlerini bile iptal ediyorlar, kanunla garanti altına alınan izinler bu yönetmelik ile yanacak, ertesi yıla aktarılamayacak olan çok fazla izin mevcut, yani burada ki uygulama şu, kanunlar iptal edilmiş onlar göz ardı edilmiş ve yönetmeliklerle bir takım düzenlemeler yapılıyor, bu sağlık çalışanlarının inanılmaz aleyhine olan bir durum.” dedi. 

Döner sermayede haksızlık!

Döner sermaye konusu var yani ciddi haksızlıklar olduğunu belirten Şahin; “1 TL döner sermaye alan sağlık çalışanları var. Adaletsiz, haksız ve beklentileri karşılamaktan çok uzak ek ödeme terk edilmeli acil olarak maaşlara tek ödemeli şeklinde bir zam mutlaka yapılmalı. Sağlık çalışanlarının tabandan döner sermaye gerçek dışı bir bilgi. Hala sağlık çalışanlarına inanılmaz şiddet uygulanıyor. Bu kapsam da şiddette ağır yaptırımlar getirilmeli. Hiç kimseye ayrımcılık yapılmamalı, ayrımcılıkta uygulanmamalıdır. Pandeminin birinci dalgasında yapılan tüm hataları gözden geçirin, biz bu zamana kadar ne hatalar yaptık bundan sonraki süreçte neler yapılabilmeli bunlar düşünülmeli. Maske virüsten koruyor ise de sağlık çalışanlarının sorunlarını maskelemek, sağlık hizmetlerine zarar vermek demektir.” diye konuştu. 

Maden sahalarıyla ilgili ısrarcıyız!

Maden sahalarıyla ilgili ısrarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Ordu ilindeki ormanların adeta 3’te 1’ini yok etmeyle karşı karşıyayız. Yeşil Ordu olan, logosu oksijen olan Ordu’yu yok etmek için her şeyi yapıyorlar, rant uğruna. Kime gidecek bu rant halkın cebine de gitmeyecek nereye gidecek uluslararası sermayeye gidecek. Ordu’yu mahvetmek için ellerinden geleni yapıyorlar ama buna izin vermeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Yandaşlara para kazandırma operasyonu!

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Tahıl Pazarı projesini değerlendiren ve harcanan paralara yazık olduğunu söyleyen Şahin; “ Hiçbir değişiklik yok. Bu kadar para sadece ufak tefek çalışmalar için harcanmış. Mekanlar aynı, taşalar belki eskisinden de kötü, yani havaya uçan paralar! Yaklaşık 3 aydır Ordu’nun çeşitli mahallerinde çalışmalar bir türlü bitmiyor. Vatandaş hizmet istemez hale gelmiş. Yeni Mahalle’de 303. Sokakta 2 buçuk ayı aşkın süredir bir yol yapılmaz mı? Oradaki esnaflar artık iflas noktasına gelmişler. Büyükşehir’e tekrar soruyoruz, bir sürü proje yapılıyor sonra iptal ediliyor. Peki, bu iptal edilen projelere kaç lira verildi? Bu paralar kimin cebinden çıkıyor? Bu kadar duyarsızlık, bu kadar vicdansızlık olur mu? Heba edilen bu kadar proje olmaz, yazıktır. Artık bu iktidar gidici. Bu projelerin tamamının yandaşlara para kazandırma operasyonu olduğunu biliyoruz, artık buna bir son verin!” diye konuştu. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

 

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Yorum Gönder

@name x