Şahin’den “akın akın” tepkisi
banner66

Şahin’den “akın akın” tepkisi

09 Şubat 2018 Cuma 16:39
Bu haber 534 kez okundu

Başkan Atila Şahin: “Eski Ordu milletvekilimiz Cemal Enginyurt, bir televizyon programında ‘Akın akın Milliyetçi Hareket Partisi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nden katılımlar yaşanıyor.’ şeklinde bir açıklama yaptı. Aç tavuk kendini buğday ambarında zannedermiş! ‘Akın akın MHP’ye kayıt var’ dediği sayı sadece bir kişidir.”

Şahin’den “akın akın” tepkisi

Sponsor Reklamlar

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Atila Şahin, “Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi 36’ncı olağan Genel Kurulu’nu tamamlayarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu yeniden genel başkan seçti. Genel Başkanımız Kurultay konuşmasında çok iddialı bir söz söyleyerek Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa’yı alacaktır dedi. Biz de buradan sesleniyoruz; Ordu Belediyesi ve ilçe belediyelerini tekrar sosyal demokrat belediyecilik anlayışına kavuşturacağız. Bunun yanı sıra kurultayda genel başkan adaylığında 2 isim olarak seçilen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Yalova Milletvekilimiz Sayın Muharrem İnce bulunuyordu. Kamuoyunda bu seçimle ilgili olarak bir takım spekülasyonlar yapıldı. Bizler kendi aramızda yarışırız çünkü demokrasi geleneğimiz budur. Yarışın sonucunda kazandıktan sonra kaybeden kazananın yanında daima yer alır ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak için o da var gücüyle çalışır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kamuoyunda yine farklı birtakım algılar da yaratılıyor. Özellikle 2 Şubat 2018 tarihinde eski Ordu milletvekilimiz Cemal Enginyurt, bir televizyon programında ‘Akın akın Milliyetçi Hareket Partisi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nden katılımlar yaşanıyor.’ şeklinde bir açıklama yaptı ve ‘İl başkanı kendisine çok güveniyorsa buna cevap verir’ diye de ekledi. Aç tavuk kendini buğday ambarında zannedermiş! Akın akın diye bahsettiği üye akımı şudur: Yılbaşından bu yana Altınordu ilçesinde 7 istifa, 58 yeni kayıt; Fatsa’da 3 istifa, 42 yeni kayıt; Ünye’de ise 4 istifa, 53 yeni kayıt var. Bunların yüzde 99’u taşeron işçilerin kadroya geçişi sırasında kendilerini rahat hissetmemeleri, yasal bir engel bulunmamasına rağmen kadroya geçişte bir zorluk yaşayabileceklerini düşündükleri için istifa etmişlerdir. Sadece Fatsa’da, daha önceden MHP’den gelmiş bir kadın üyemiz tekrar MHP’ye üye olmuştur. Sayın Cemal Enginyurt’un ‘akın akın MHP’ye kayıt var’ dediği sadece bir kişidir. Bununla birlikte çeşitli kanallara çıkarak Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden bir algı yaratmaya çalışanlar sadece avuçlarını yalarlar.” şeklinde konuştu.

 

“10 lira nereye gidiyor?”

Şahin, Ordum Kart alımlarında 10 lira ücrete tabi olunmasıyla ilgili Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne seslenerek “Vatandaşa ekstra bir yük yüklendi. Zaten zor geçim sağlayan insanlarımızın cebine ekstradan bir yük yüklenmiş oldu. Bu 10 liralık kart bedeli kime, nereye ve ne için alınıyor? Bu ücreti belediye mi alıyor yoksa bunun bir maliyeti mi var, var ise ne kadar var? Bununla ilgili bir açıklama bekliyoruz. ” dedi. Ordu Yorum/Yasemin Kuzu

Anahtar Kelimeler şahinChp
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder