Şehit anneleri unutulmadı

12 Mayıs 2020 Salı 14:10
Bu haber 1684 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada kutlanan ve ülkemizde de Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nde şehit annelerini unutmadı.

Şehit anneleri unutulmadı

Sponsor Reklamlar

Eşi Selda Yavuz ile birlikte ilk olarak, 17 Ocak 2018 tarihinde Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait askeri uçağın eğitim uçuşu esnasında düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı’nın Altınordu ilçesi Yaraşlı Mahallesindeki ailesini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, şehidin annesi İnci Odabaşı’nın Anneler Günü’nü kutladı. Şehit ailesinin hal ve hatırını soran Vali Yavuz, şehidin babası Mehmet Şefik Odabaşı ile bir süre sohbette bulundu. 

 

Daha sonra 16 Kasım 2017 tarihinde Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya'nın Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesindeki ailesini ziyaret eden Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, şehidin annesi Nurcan Kabakkaya’nın Anneler Günü’nü kutladı. 

 

Vali Seddar Yavuz bir sonraki ziyaretini, 27 Şubat 2008 tarihinde Kuzey Irak'ta sürdürülen 'Güneş Operasyonu'da bölücü örgüt mensupları tarafından şehit edilen Komando Onbaşı Ahmet Bayazit’in Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesindeki ailesine gerçekleştirdi. 

 

19 Mart 2019 tarihinde Şırnak'ın Silopi ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Burçin Damcı’nın, Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesindeki ailesini de ziyaret eden Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, şehidin annesi Emine Damcı’nın Anneler Günü’nü kutladı. 

 

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesinde oturan 100 yaşındaki Nazile Kulaçoğlu’nu da ziyaret ederek, Anneler Günü’nü kutladı. Haber Merkezi

 


Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x