Şehit ve gaziler onuruna iftar
banner66

Şehit ve gaziler onuruna iftar

17 Mayıs 2019 Cuma 10:22
Bu haber 3356 kez okundu

Vali Seddar Yavuz, şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği düzenledi.

Şehit ve gaziler onuruna iftar

Sponsor Reklamlar

Olive Restorantta düzenlenen iftar yemeğine, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler,  Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Ahmet Arık, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Türkiye  Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan Kaplan, Polis Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Şenel Şahin, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

 

Şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Böylesine mübarek bir ayda, oruçlu bir sofrada sizlerle bir arada olmak, bizim için ayrı bir mutluluk vesilesidir. Soframızı şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Yüce Allah’ın buyurduğu gibi şehitlerimiz seçilmişler ve adanmışlardır. Allah’ın lütfuna şahittirler, seçilmiştirler. Çünkü, özel insanlardır onlar. Nerede bir şehit görsem o şehitle ilgili bir şikayete bugüne kadar asla rastlamadım. Mahallesinde, birliğinde, teşkilatında en çok sevilen, en iyi eş, en iyi baba ve en iyi evlat olan kişidir. Seçilmişlik böyle bir şey işte. Şehitler, Rablerinin yanında  rızıklandırılırlar ve tekrar tekrar dünyaya gelip, tekrar tekrar şehit olmak isterler. Bu onların eriştiği makamın yüceliği diye ifade edilir” diye konuştu.

 

“Gazilerimizde vücutlarında o nişaneyi, kahramanlıkları taşırlar” diyen Vali Yavuz, "Ne mutlu size ki, şehidin annesi, babasısınız. Başınız dik, alnınız ak ve yolunuz kutlu, onurlu ve gururlusunuz. Gazilerimiz; vatanı, milleti ve kutsal değerleri için bu fedakarlığı göstermiş kardeşlerimizdir. Büyük milletler, vefalı milletlerdir. Büyük milletlerin en önemli özelliği vefalarıdır. Erdemli insanların da en önemli vasıflarından bir tanesi vefadır. O yüzden Aziz Türk Milleti sizlerin hizmetlerini hep gönülde barındırıyor ve sizin evladınızı kendi evladı gibi bağrına basıyor” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder