Şentürk adaylığını açıkladı!

14 Temmuz 2020 Salı 12:07
Bu haber 1011 kez okundu

Ekrem Şentürk, İyi Parti İl Başkan Adaylığını açıkladı. Şentürk, “İyi Parti’nin fedakâr delegasyonunun şahsıma bu kutsal görevi tevdi etmesi halinde partimiz için bütün gayretimizi göstereceğimizi ifade ediyorum.” dedi.

Şentürk adaylığını açıkladı!

Sponsor Reklamlar

İyi Parti’nin zor koşullarda kurulduğunu ifade eden Şentürk, “Demokrasi ve hukuk dışı engellemelere maruz kalmış ancak cesur yürekli mensupları tarafından demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacak örnekler sergilemiştir. Her türlü hakaret, çirkin yakıştırma ve fiziki saldırılara rağmen İyi Parti Türk demokrasisinde yerini almış ve katıldığı ilk seçimde de barajı geçerek mecliste grup kurmayı başarmıştır.” Dedi.

 

İçinden geçtiğimiz zaman diliminde tüm değerlerin siyasi çıkar uğruna istismar edildiğine değinen Şentürk;

“On sekiz yıldır tek başına iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yola çıkarken 3 Y olarak sloganlaştırdığı “Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele” taahhüdünün bütünüyle iflas ettiğini gözlemliyoruz. Adeta mucizeler beklentisiyle dayatılan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sisteminin ikinci yılı bitmekteyken görünen odur ki beklentinin aksine Ak Parti, bırakınız muhalefete hoşgörülü olmayı, kendi içindeki eleştirilere bile katlanamaz hale gelmiştir. En son çoklu baro düzenlemesinde görüldüğü üzere iktidar, yandaş hale getiremediği kişi ve kurumları susturmayı tercih etmektedir. Ülkemizde yargı bağımsızlığı kalmamış, basın özgürlüğü neredeyse sıfırlamış durumdadır. İş dünyasının içinden gelen bir insan olarak söylüyorum ki yolsuzluk Olağanlaştırılmış, kamunun kaynakları yandaş vakıflara ve şirketlere pervasızca aktarılır olmuştur. Yaşadığımız ekonomik kriz, salgın hastalıkla birleşince etkileri daha da çoğalarak yıkıcı hale gelmiştir. Milyonlarca insanımız işini kaybetmiş, milyonlarca vatandaşımız yardıma muhtaç hale gelmiştir. Çöpten gıda toplayan annelerin biçare görüntüleri yüreğimizi sızlatmaktadır. Popülist politikaların sonucu olarak ülkemizde beş milyondan fazla mülteci bulunmaktadır ki gelecek yıllarda bu durumun çok daha büyük sorunlara yol açacağı açıktır.” diye konuştu.


“Amacım İyi Parti’ye seçim kazandırmak”

Ordu için çalışacağını dile getiren Şentürk; “Gölköy’de doğmuş, cumhuriyet imkânlarıyla tahsil yapıp öğretmen olmuş, sonra iş dünyasına atılarak kendini ispat etmiş bir insan olarak siyasi tecrübelerimi ilimin ve milletimin hizmetine sunmak arzusundayım. Kuruluşundan bu yana her safhasında gururla içinde yer almaktan onur duyduğum İyi Parti’nin İl Başkanlığı’na talibim. Ordu’yu, Ordu’nun sorunlarını bilen, kendi alanlarında yetişmiş, temsil kabiliyeti yüksek ve nitelikli bir kadroyla yakın zamanda tekrar karşınızda olacağım.

 

İl Başkanı olmak isteyişimdeki muradım, ilimizde İyi Parti’nin farklı sebeplerle kullanamadığı potansiyelini harekete geçirmektir. Açıkça söylemem gerekirse kimsenin kişisel kariyer beklentisinin parçası olmayacağım. Yetkilerimi kişisel siyasi amaçlar için de kullanmayacağım. Amacım sadece kongre kazanmak değil, İyi Parti’ye seçim kazandırmaktır. Halen il başkanı adayı olacağı beklenilen iki büyüğümüzün de başımızın üzerinde yeri vardır. İl başkanı olarak hedeflediğim siyasi misyon, her arkadaşımızın demokratik haklarını sonuna kadar kullanmalarına imkan sağlamak ve partimizi seçimlere bütün unsurlarıyla sokmak olacaktır. Bu nedenle ilk genel seçimlerde milletvekili adayı olmayacağımı ilan ediyorum.” Dedi. Haber Merkezi

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x