Son fırsatı değerlendirin!

17 Mart 2020 Salı 09:38
Bu haber 11995 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi, prestij projedeki konutlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar için son bir fırsat daha sunuyor. TOKİ iş birliği ile Altınordu ilçesi eski kamyon garajında hayata geçirilen 311 konutluk projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar için 18 Mart’ta ihale yapılacak.

Son fırsatı değerlendirin!

Sponsor Reklamlar

41 adet 3+1 ve 11 adet 2+1 olmak üzere toplam 52 daire Ordu Büyükşehir Belediyesi Merkez Yerleşkesi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak ihale kapsamında satışa sunulacak.

“Dairelerin yüzde 80’i satılmış olacak”

Talebin iyi olduğuna ve vatandaşların verilen bu son fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğine dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı İlhan Yılmaz, “Daha önce iki kez yaptığımız ihalede 54 tane dairenin satışını gerçekleştirmiştik. Şimdi ise kalan 62 dairenin 52’si için satış ihalesine çıkıyoruz. Şuan 25 talebimiz bulunuyor. Yarın akşama kadar bu rakamın 40’a çıkmasını ön görüyoruz. Böylelikle dairelerin yüzde 80’ini satmış olacağız. Talepler iyi, evlerini teslim ettiğimiz vatandaşlarımız da gayet memnun. Daha önceki satışta FED’in vereceği kararı bekliyorduk. Bu kararla faizler % 0,79’a düştü. Yeniden bir faiz indirimi bekleniyor. O yüzden vatandaşların bu fırsatı değerlendirmelerini istiyoruz. Şehrin merkezinde, kapalı alanı olan böyle bir site daha yok. İnşallah güzel bir şekilde ihaleyi gerçekleştirmiş ve vatandaşlarımızla buluşturmuş oluruz. Yoğun talep üzerine sunduğumuz son fırsatı da inşallah böylelikle tamamlamış olacağız” dedi.

Son başvuru tarihi “17 Mart 2020”

52 dairenin satış ihalesine katılmak isteyenler şartname ve eklerini İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kamulaştırma ve Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğünden 100 TL bedelle satın alabilecek. İstekliler istenilen belgeleri eksiksiz olarak hazırlayacak ve başvuru dilekçesine ekleyerek ihale dosyasını, Şarkiye Mahallesi Yükçülük Sokak No:2/3 adresinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Meclis ve Encümen Şube Müdürlüğüne 17.03.2020 tarihinde saat 17.00’ye kadar teslim edeceklerdir. Belirtilen gün ve saatten sonra yapılan başvurular ise kabul edilmeyecek. İstenilen belgelerin posta ile gönderilmesi hâlinde ilanda belirtilen gün ve saate kadar ulaşan başvurular kabul edilip, postadaki gecikmeler mazeret olarak kabul edilmeyecektir. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder

@name x