"Sosyal belediyecilik yapacağız"
banner66

"Sosyal belediyecilik yapacağız"

18 Ekim 2018 Perşembe 09:42
Bu haber 404 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Altınordu İlçe Başkanı Bülent Akpınar, başkanlık görevinden istifa ederek, Altınordu Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Akpınar Altınordu'ya sosyal belediyeciliği getireceklerini söyledi.

"Sosyal belediyecilik yapacağız"

Sponsor Reklamlar

Parti binasında yaptığı açıklama ile 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için Altınordu Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını açıklayan Bülent Akpınar, Ordu halkı için var gücüyle çalışacağını söyledi.

 

Halkla iç içe halkın belediyesi olacaklarını söyleyen Akpınar; " 9 Aralık 2017'de bana ilçe başkanlığı görevi layık görüldü. Görevimden Ekimin 12'sinde istifa ederek, bir yola çıktım.

Siyasi iktidar 16 yıl boyunca ülkemizi ekonomik, eğitim, adalet, özgürlük, dış politika, tarım ve hayvancılık noktasında içinden çıkılamayacak bir duruma getirdi. İnsanlarımızın bazılarında umutsuzluk baki. Şunu unutmamamız gerekiyor, umutsuzluk biat getirir, biz hiç bir zaman umutsuz olmadık, olmayacağız. Bizler yerel seçimlerle beraber tamamlanamamış devrimleri tamamlayacağız. Köy enstitüleri mantığını yerelde tekrar inşa edeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bugün siyasi iktidar, yol yaptık, köprü yaptık diye övünüyor. Bir belediye bununla övünemez. Siz hiç bir  doktorun sana nasıl reçete yazdım diye övündüğünü duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü o iş onun asli görevidir. Belediye yol yaptım, köprü yaptım diye övünemez bunlar onun görevi.  Bugün Ordu'da, Türkiye'de İŞKUR üzerinden aldıkları mevsimlik işçiler dışında ne yapmışlardır. İşsizliğe bir çözüm üretebilmişler midir? Eğitimde düzenleme yaptık, memlekete çağ atlattık diyorlar, bugün devletin verdiği kitaplar ücretsiz ama tamamen yetersiz bir eğitim sistemi var. Ek kaynaklar için çocuklar kitapçılara yönlendiriliyor bu da ek masraflar demek. Bugün Altınordu'da milyarlarca israf yapılıyor. Bir belediye olarak, durumu olmayan çocukların ek kitaplarına yardım edilemez mi? Eğitim, kültür, sağlık alanında Ordu'ya hangi yatırımı yaptılar. Hukuk çerçevesinde biz bunları yapacağız, şerefim üzerine söz veriyorum. Halkın belediyesi olacağız." diye konuştu.

 

"Halkın ayağına gideceğiz"

 

Sosyal belediyecilik anlayışını getireceklerini vurgulayan Akpınar, şöyle devam etti: "Çöp sorununun neyini çözdünüz, Durugöl'deki insanları rahatlattınız peki Ünye Ordu değil mi? Anayolun kenarını çöplük yaptınız. Cevizdere'yi çöplüğe dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Kütüphane, opera yapacağız, yaşlılar için yaşam merkezi yapacağız dediniz hangi birini yaptınız. Kapalı çarşı projesi yapılmadı, esnafı emekçiyi ayakta tutacak hiçbir şey yapılmadı.

31 Mart'ta Ordu'nun üzerine güneşi doğuracağız. Belediyenin kapılarını açacağız, halk belediyeye gelmeyecek biz halkın yanına gideceğiz. 31 Mart sonrasında bunları gerçekleştireceğiz. Altınordu'ya sosyal belediyecilik getireceğiz."

Akpınar'ın istifasının ardından Altınordu ilçe başkanlığı görevini Yelda Dalak devraldı. Ordu Yorum/Neşe Çakar Erkin

Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder