Sosyal medya ayağa kalktı #OrdusporaSahipçık dedi!
banner66

Sosyal medya ayağa kalktı #OrdusporaSahipçık dedi!

18 Aralık 2018 Salı 10:11
Bu haber 398 kez okundu

Tarihinde ilk kez Ordu Amatörü’nde mücadele eden, sportif anlamda iyi işler yapsa da sahipsizlikten yakınan Orduspor taraftarları twitter’da #OrdusporaSahipÇık hashtag çalışması ile gündem olmayı başardı.

Sosyal medya ayağa kalktı #OrdusporaSahipçık dedi!

Sponsor Reklamlar

 Yaşadığı ekonomik sıkıntıyla birlikte, şehrin büyük bölümünün arkasını döndüğü Orduspor, zor günlerden geçiyor. Başkan Suat Deniz’in istifa ettiği Orduspor’da taraftarlar sosyal medyadan sesini duyurmaya başladı. Cumartesi günü #OrdusporaSahipÇık çalışmasında 22.00’da atılan ilk tweet’in ardından, taraftarların başlattığı bu kampanya çığ gibi büyüdü.

Türkiye’nin 
gündemine oturdu

Twitter’da başlatılan #OrdusporaSahipÇık hashtag’i kısa sürede Türkiye’nin gündemine oturmayı başardı. Bu hashtag’e twitter kullanan binlerce insan destek verdi ve Türkiye gündeminde dördüncü sıraya yerleşti. Takımlarının sahipsiz bırakılmasına göz yummak istemeyen Orduspor taraftarlarının bu hareketi birçok kişiyi de harekete geçirdi.

Eski futbolculardan destek mesajları
#EskişehirsporYokOlmasın hashtag’ine bir dönem Orduspor’da forma giyen birçok isimden destek geldi. Murat Akın, Bilal Türkgüler, Anıl Taşdemir, Ufukhan Bayraktar, Murat Torun, Kürşat Duymuş’un yanı sıra onbinlerde taraftar ve mevcut futbolcular da katıldı.
SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM
Anahtar Kelimeler
banner64

Sponsor Reklamlar

Yorum Gönder